Váš osobný kuchár už viac ako 13 rokov

Košík je prázdny

SPRIEVODNÉ SYMPTÓMY PRI DETOXIKÁCIÍ A ČO S NIMI?

Rady pre zdravie / 11. 3. 2019

Dokonca len taký „absťák“ na pár dní od vecí ako je pitie kávy a fajčenie či vylúčenie cukru môže u nás vyvolať nežiadúce reakcie.

SPRIEVODNÉ SYMPTÓMY PRI DETOXIKÁCIÍ A ČO S NIMI?

BOLESŤ HLAVY

Výpadok kofeínu - ak pravidelne pijete kofeínové nápoje pred detoxikáciou, môže dôjsť k bolesti hlavy z náhleho vysadenia kofeínu. Podráždenosť a migrény sú charakteristickými znakmi vysadenia kofeínu.

Pri detoxikácií majú bunky možnosť uvoľniť ešte väčšie množstvo uložených toxínov, patogénnych a odpadových látok, čo spôsobuje bolesti hlavy. Znížená hladina cukru a kofeínu môže spôsobovať bolesť hlavy. Riešenie je použiť napr. pepermintové esenciálne oleje. Piť dostatok vody počas celej detoxikácie.

Nízka hladina krvného cukru - náhly pokles kalórií a vysoká spotreba vody môže tiež viesť k bolestiam hlavy.

ÚNAVA, BOLESŤ CELÉHO TELA

Máte pocit, že vás prešiel autobus? Nie ste sami! Vaše telo pracuje nadčas, aby sa zbavilo nežiaducich toxínov. Vyžaduje si to viac spánku.

HNAČKA

Naše telo prirodzeným spôsob odstraňuje odpad, aby potom mohlo zažiariť. Všetko čo bolo nežiaduce pôjde von. Nie je to pekné, ale je to nutné. Opäť platí, že aby vaše telo robilo to, čo vie robiť, treba mu doslova pomôcť to uvoľniť.

CHRÍPKA

Ak u vás začne dochádzať k zápche pri detoxikácii, môžu sa u Vás objaviť príznaky chrípky, ako je zdurenie lymfatických uzlín, upchatý nos alebo výtok z nosa, bolesť hrdla.

POKOŽKA

Ak je pečeň skutočne založená toxínmi, môžete začať detoxikáciu cez kožu. Môžu sa vám dokonca objaviť vyrážky. To je normálne, kedže pokožka je najväčším orgánom tela a pomáha nám detoxikovať sa aj cez póry.

VYBERTE SI PROGRAM

Detox Štart 3 dni

Detox Štart 3 dni

Občas je vhodné pomôcť tráveniu a zaradiť ľahšiu stravu. Tento trojdňový program odľahčí vaše trávenie a naštartuje proces chudnutia. Začnite cestu za svojim vytúženým cieľom s programom DETOX ŠTART.

od 19,90 € /deň
Detox Ideál 7 dní

Detox Ideál 7 dní

7 dňový detoxikačný program vás naštartuje po akomkoľvek zaťažkávacom období. Je ideálny po sviatočných prejedaniach aj sezóne letných grilovačiek či ako jarná a jesenná detoxikácia organizmu. DETOX IDEÁL vám pomôže behom 7 dní odľahčiť tráveniu a naštartuje váš metabolizmus.

od 19,90 € /deň
Džúsový detox Profík

Džúsový detox Profík

Džúsový detox je tekutá očistná kúra. Môže trvať iba deň alebo aj niekoľko mesiacov. Odstraňuje následky stresu aj nahromadených toxínov a pôsobí regeneračne. Je to najlepší a najbezpečnejší spôsob detoxikácie organizmu. Spôsob, ako si udržať a obnoviť energiu. Ak ste citlivý na cukor alebo hľadáte našu najalkalickejšiu očistu, zvoľte si Profíka - obsahuje najviac zelených džúsov.

od 49,00 €
facebook-icon