Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

BMI Kalkulačka

Výpočet BMI slúži na rýchlu diagnostiku vášho zdravotného stavu z pohľadu hmotnosti.

Pre rýchly a jednoduchý výpočet BMI využite našu BMI kalkulačku. Stačí zvoliť pohlavie a zadať hmotnosť, výšku a vek.

Výsledné hodnoty vás informujú o štádiu podváhy, nadváhy, alebo obezity.

My k nim pridáme tipy na zdravé diéty, ktoré vám pomôžu vykročiť na cestu k vášmu cieľu.

180
100
80
30
sedavé zamestnanie
bez obmedzení
Odporúčaná dĺžka odberu v mesiacoch

5

Odporúčaná veľkosť porcií

L

BMI

30.9

Nadváha

Pozor! Nadváha, znamená zvýšené riziko pre zdravotné problémy. Ste v skupine, ktorá je pred stupňom OBEZITY. Vaše hromadiace sa tukové rezervy už môžu znamenať nie len estetický problém, ale i začínajúce zdravotné problémy. Pociťujete problém v ohybnosti a nenápadne meníte veľkosť vo svojom šatníku smerom nahor. Pomer konzumácie sladkých a tučných jedál začína byť u vás väčší ako konzumácia ovocia a zeleniny. Problém je i v nepomere príjmu a výdaji energie. Najčastejšie sa nadváha spája so zlým metabolizmom a zmenou stravovacích návykov.

EASYDIET ODPORÚČA

Je naozaj najvyšší čas, začať sa zaoberať svojou životosprávou. Pravdepodobne sa nezdravo a hlavne nepravidelne stravujete. Mali by ste sa zamyslieť nad zložením svojho jedálnička a zaradiť do svojho života nejaký druh športu alebo pohybu. Riešením je začať systematicky znižovať svoju hmotnosť, nie však pomocou krémov, či piluliek. Odkladanie riešenie redukcie nadbytočných kíl, môže viesť k vzniku závažných civilizačných ochorení ako vysoký krvný tlak, cukrovka, bolesti chrbtice a kĺbov, srdcové a cievne problémy.

Začnite meniť svoj životný štýl a rozhodnite sa pre optimálny program pre zdravé chudnutie.

Nezabudnite, že riešenie vášho problému už včera bolo neskoro!

POZOR! Veľkosť obvodu pása nad 80cm u žien predstavuje zvýšené zdravotné riziká a obvod pása nad 88cm predstavuje už závažné zdravotné riziká.

Veľkosť obvodu pása nad 94 cm u mužov predstavuje zvýšené zdravotné riziká a obvod pása nad 102 cm predstavuje už závažné zdravotné riziká.

Urobte prvý hlavný krok a zavolajte nám: 0915 33 00 33. Poradíme vám a odporučíme niektorý z našich stravovacích programov, prostredníctvom ktorého docielite vašu optimálnu váhu, čo bude mať za následok i zlepšenie vášho zdravotného stavu.

VZNIK BMI

BMI kalkulačka bola zostavená v roku 1832 na základe merania a váženia množstva žien a mužov.

Prepočtom priemeru hodnôt pre každé pohlavie, výšku a vek vznikla veličina, podľa ktorej dnes dokážeme určiť zdravú hmotnosť priemerného človeka.

Podváha, nadváha aj obezita predstavujú riziko pre vaše zdravie
a ovplyvňujú kvalitu vášho života.

VÝPOČET BMI SLÚŽI NA PRVOTNÚ DIAGNOSTIKU Z POHĽADU HMOTNOSTI

Okrem BMI je dôležitý prvotný ukazovateľ aj váš obvod pása. Obvod pása napovedá o rozložení telesného tuku.

Za rizikový obvod pása sa u žien považuje obvod nad 80 cm nad 88 cm hovoríme o veľmi rizikovom,
u mužov je to 94 cm a 102 cm.

STUPNICA BMI:

BMI INDEX <18,5 – VYSOKÁ PODVÁHA

Prílišná podváha je pre zdravie takmer rovnako nebezpečná ako obezita. Často je sprevádzaná zníženou imunitou a neschopnosťou tela regenerovať svaly. U žien môže byť následkom podváhy aj nepravidelný menštruačný cyklus alebo jeho úplné vynechanie. Ak máte problémy s príjmom potravy, nebojte sa kontaktovať výživového poradcu.

BMI INDEX 18,5 - 24,9 – PRIMERANÁ HMOTNOSŤ

Gratulujeme, váš BMI index je optimálny.

BMI INDEX 25 – 29,9 – NÍZKA AŽ STREDNÁ NADVÁHA

Sedavé zamestnanie, stres, nedostatok pohybu. Nadváha často vzniká pomaly a postupne. Venujte pozornosť zmene stravovacích návykov kde prijímate zbytočné kalórie? Upravte svoj jedálniček a pridajte viac pohybu do dennej rutiny. Neodkladajte zmenu na zajtra, riziko obezity je bližšie ako sa na prvý pohľad zdá.

BMI INDEX 30 – 34,9 – OBEZITA PRVÉHO STUPŇA

Ak vám BMI index ukazuje prvé štádium obezity, bezodkladne začnite so zmenou vašich stravovacích a pohybových návykov. Začínajúca obezita znižuje kvalitu vášho života. Pravdepodobne bývate často unavený. Navštívte lekára, aby ste sa informovali o zdravotnom stave - príčinou obezity môžu byť aj poruchy metabolizmu alebo štítnej žľazy. Naši odborníci na zdravú výživu vám pomôžu zostaviť redukčný plán. Zbytočným odkladaním zvyšujete každým dňom riziko závažných ochorení ako vysoký krvný tlak, cukrovka, zápaly kĺbov.

BMI INDEX 35 – 39,9 – OBEZITA DRUHÉHO STUPŇA

Hodnota vášho BMI predstavuje výstražné znamenie. Pravdepodobne už máte problémy s pohybovým aparátom, trpí vaša chrbtica aj kĺby. Obezita druhého stupňa výrazne zasahuje do vášho života.

BMI INDEX > 40 – OBEZITA TRETIEHO STUPŇA

Tretie štádium obezity už nie je otázkou kvality života, ale otázkou prežitia. Kontaktujte svojho lekára. Dajte svoj zdravotný stav na prvé miesto v rebríčku vašich priorít.

Výpočet BMI je informatívny. Nie je určený pre deti, tehotné a dojčiace ženy.

5 JEDNODUCHÝCH ZMIEN, KTORÉ VÁM POMÔŽU ZNÍŽIŤ BMI INDEX

Ukázal vám výpočet BMI vyššiu hodnotu? Neváhajte a upravte váš životný štýl. Pripravili sme pre vás 5 inšpirácií na jednoduché zmeny, s ktorými môžete začať hneď ako dočítate poslednú.

UPRAVTE JEDÁLNIČEK

Znížte príjem vyprážaných a mastných jedál. Vymeňte “tučné mäso” za hydinové mäso alebo ryby. Pridajte viac ovocia, zeleniny a orieškov ako obmenu nezdravých snackov. Cieľom zmeny jedálnička je prijímať vyváženú stravu bohatú na zdraviu prospešné látky ako sú najmä bielkoviny, tuky, vláknina, minerály a vitamíny. Pestrá a kaloricky optimalizovaná strava predstavuje základ pre zníženie hmotnosti aj BMI.

ZNÍŽTE PRÍJEM TEKUTÝCH KALÓRIÍ

Dodržujte pitný režim a doprajte si čerstvú čistú vodu pravidelne počas celého dňa. Voda predstavuje základný stavebný prvok ľudského organizmu. Sladené vody, džúsy, energetické a alkoholické nápoje predstavujú zdroj zbytočných kalórií. A zbytočné kalórie, ak ich prijímate pravidelne, zvyšujú vašu hmotnosť aj BMI.

STRAVUJTE SA PRAVIDELNE

Nejedzte nárazovo väčšie množstvá, rozložte si príjem potravy počas dňa na raňajky, desiatu, obed, olovrant a večeru. Pravidelnú a nutrične vyváženú krabičkovú stravu na mieru vám radi pripravíme až na 7 dní v týždni.

ZARAĎTE CHÔDZU DO DENNEJ RUTINY

Chôdza predstavuje pre človeka prirodzený spôsob pohybu. Skúste urobiť v dennej rutine malé zmeny, vaše telo sa vám poďakuje. Zaparkujte o pár ulíc ďalej alebo vystúpte o pár zastávok skôr zostávajúcu časť cesty môžete prejsť pešo. Výťah môžete vymeniť za chôdzu po schodoch. Inšpiratívny zdravý návyk predstavuje aj chôdza počas telefonovania.

OSVOJTE SI ZDRAVÉ SPÁNKOVÉ NÁVYKY

Kvalitný a dostatočne dlhý spánok predstavuje dôležitú súčasť zdravého životného štýlu. Aby sa vám lepšie spalo, obmedzte večer alkohol aj kofeínové nápoje (navyše majú aj zbytočne veľa kalórií) a vyhnite sa neskorej večeri. Pol hodinu pred spaním by ste nemali pracovať na počítači, pozerať seriály ani scrollovať sociálne siete. Kvalitu spánku pozitívne ovplyvní aj vyvetraná spálňa a prirodzená nočná tma.

POTREBUJETE PORADIŤ?

0915 33 00 33