Váš osobný kuchár už viac ako 13 rokov

Košík je prázdny

Pitný režim pre ladné krivky

Rady pre zdravie / 4. 12. 2018

Ak milujete rozmanité chute nápojov, džúsy, koktejly a rozhodli ste sa schudnúť, nepotešíme vás. Ideálna je pre vás totiž čistá voda s trochou vytlačeného citróna. Vzdať sa však úplne nemusíte čerstvo odšťavených ovocných či zeleninových štiav ale aj iných tekutých pochúťok. Čo teda piť a čo nepiť, aby vás hmotnosť už len tešila? Najdôležitejšou spoločníčkou pre vaše chudnutie je skutočne kvalitná voda s nízkym obsahom minerálov. Dôvod je jednoduchý, ak nepijete vodu, budete dehydrované, metabolizmus sa spomalí a na chudnutie môžete zabudnúť. Výskumy ukázali, že ženy, ktoré vypijú osem a viac pohárov vody denne počas diéty spálili viac kalórií ako tie, ktoré toto množstvo nedosiahli...

Pitný režim pre ladné krivky

ZAČÍNAJTE S ROZVAHOU, PEKNE KROK ZA KROKOM:

1. krok: Len o jeden pohár denne viac. Na začiatok pridávajte len o jeden pohár denne viac. Ideálne je, ak nakoniec vypijete 8 až 10 dvojdecových pohárov denne (aspoň 2 až 3 litre).

2. krok: Nevynechajte ranný štart. Začnite deň s tým, že vypijete dva poháre vody s plátkom citróna. Uvidíte ako rýchlo sa preberiete a pocítite životný elán. Ak ráno nedokážete vyjsť z domu bez svojej šálky kávy, potrebujete vypiť navyše toľko vody, aký je objem čierneho životabudiča.

3. krok: Zabudnite na smäd. Keď ste smädná, už je zle. Spomaľujete tak nielen svoju výkonnosť a vitalitu ale aj metabolizmus a teda aj chudnutie. Predchádzajte preto podobným situáciám tak, že sa budete snažiť vypiť pohár vody čo najčastejšie, napríklad raz za hodinu.

4. krok: Fľaša vody vždy po ruke. Či už ste na nákupoch, v aute, umývate okná alebo ste na prechádzke so psom. Majte po ruke vždy fľašu vody. Neperlivú, nízkomineralizovanú a nechladenú.

5. krok: Hodina cvičenia = 3 poháre navyše. Ak holdujete aeróbnemu cvičeniu ako je napríklad beh, bicyklovanie, aerobik, plávanie a je teplo, potrebujete ešte asi o jeden liter vody navyše. Ak sa venujete anaeróbnemu cvičeniu ako je posilňovanie, kalanetika či power joga, stačí aj o dva, tri deci menej.

ČO MÔŽEME PIŤ OKREM VODY?

Káva: Nemusíte sa jej úplne vzdávať, ale dôležité je mať mieru. Môžete vypiť maximálne dve šálky presa denne, bez cukru a smotany. Kofeín vás dokáže postaviť na nohy, podľa vedcov tiež chráni telo pred parkinsonovou a alzheimerovou chorobou, pred niektorými ochoreniami srdca, či dokonca aj rakovinou hrubého čreva.

Mlieko: Tento lahodný nápoj nemusíte pripravovať len svojim deťom. Obsahuje vápnik, ktorý nielen posilňuje vaše kosti a zuby, ale tiež pomáha spaľovať tuky.

Cmar: Obsahuje vápnik, ale tiež baktérie, ktoré sa starajú o správnu mikloflóru v hrubom čreve. Posilňujte tak imunitu, zlepšuje trávenie, vyprázdňovanie i kvalitu pokožky.

Ovocné a zeleninové šťavy: Ak máte mlsný jazýček a neviete si predstaviť, že by ste sa počas chudnutia mali vzdať ovocných či zeleninových štiav, zabudnite na tie z obchodu. Vytiahnite zaprášený odšťavovač a raz za deň si na ňom pripravte osviežujúci ovocný či zeleninový mix. Vypiť môžete však maximálne dva decilitre čerstvej šťavy denne, ktorú zriedite v pomere jedna k jednej s vodou.

Čoho sa vzdať: Počas chudnutia sa vyhnite alkoholu, kúpeným ovocným a zeleninovým šťavám, sladeným džúsom, limonádam s cukrom, akýmkoľvek sladeným nápojom, alkoholu a energetickým drinkom.

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon