Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Cvičenie pre lenivé

Cvičenie / 4. 12. 2018

Som lenivá. Radšej ako natriasanie sa na aerobiku čítam v posteli nové romány obľúbených autorov. To, že papkanie chutnej eDiéty potrebujem doplniť aj cvičením som... tušila. Ale z pohybovej letargie ma vytrhol až poriadny šok!

Cvičenie pre lenivé

Vyskúšala som pre začiatok dve cvičebné aktivity, ktoré pomôžu aj tým najzarytejším leňochodom spáliť kilojouly a spevniť postavu. A na to, že fungujú dám krk.

Priznám sa, prvú permanentku do ženského fitness som si kúpila až po poriadnom šoku! Bolo to minulú jar. S eDiétou som po dvoch mesiacoch maškrtenia ich dobrôt schudla krásnych päť kíl. Bola som spokojná, až kým som sa nedala nahovoriť kamarátkou, aby som si s ňou išla zaplávať.

Nahodila som svoje krásne bikiny a hrdo sa niesla v oranžových žabkách smerom k bazénu. V tom som rovno oproti sebe uvidela ženu v tých istých bikinách ako ja, ktorej sa okolo pása natriasali, vlnili a tancovali efektné tukové vankúšiky.

Ešte predtým, ako som sa jej pozrela do tváre ma premklo divné tušenie, ktoré sa o stotinu sekundy potvrdilo. Veď som to ja! Teda presnejšie povedané, bol to môj odraz v obrovskom zrkadle. Kamoška sa čudovala, prečo v bazéne plávam zrazu ako divá, prečo som zrazu taká mĺkva a prečo sa preboha vypytujem, kde je najbližšie ženské fitness.

Až po pol roku som sa jej, hoci je moja najlepšia kamoška, priznala k svojmu šokujúcemu zážitku. To som už však pravidelne cvičila a na mojej postave to aj bolo vidieť.

Obyčajná chôdza – nordic walking: prvé mi zišlo na um, začať s chôdzou. Veď som predsa lenivá a nebudem sa musieť učiť zo svojím telom robiť nič nové. A bol to vynikajúci nápad, pretože som si dala do tela, vyčistila hlavu a poriadne okysličila mozog.

Začala som chodiť pol hodinku a neskôr hodinku dvakrát týždenne a okrem toho, všade, kde sa dalo, som išla radšej skôr a pešo. Vrelo odporúčam. Chôdza je vážne skvelá na všetko: srdce, kĺby, metabolizmus. Aby fungovala, musí byť rezká, bez prestávok a chodiť musíte aspoň pol hodinku.

Ak si do rúk zoberiete ešte aj paličky (nordic walking), zapojíte aj hornú polovicu tela. Potom ide o skutočne dokonalý pohyb, bez preťažovania jednej partie, či svalovej skupiny. Ak nemáte po ruke park, les, lúku či iné príjemné prostredie, vyrazte za chôdzou do telocvične.

Budete to mať naviac s hudbou aj s inštruktorom. Pri HEAT pôjdete po pohyblivom páse, kde sa zmenou uhla mení aj záťaž. Oproti tomu K2Hiking simuluje chôdzu do kopca a kombinuje pohyb na páse s „našlapovaním“ na rám stroja s krokovými variáciami. Podobne je na tom ďalší zo skupiny indoor walking alpinning.

Môj miláčik: slender stoly – Snívate, že budete ležať na posteli, tá bude za vás cvičiť a vaše telo sa bude popri tom spevňovať? Bol to aj môj sen a splnilo mi ho vo fitness, ktoré mi ukázalo slender stoly. Ide o systém siedmych rekondičných stolov, ktoré sú poháňané elektromotorom.

Ležíte na nich a na každom z nich posilňujete iné svalové partie a stôl vám v tom výdatne pomáha. Je vhodné aj pre začiatočníčky a dokonca aj pre všetky vekové kategórie. Cvičenia pomáhajú krásne tvarovať celú postavu.

Vyzerajú veľmi jednoducho, ale hneď prvýkrát som cvičila tak poctivo, že ma na tele v noci boleli aj tie svaly, o ktorých som dovtedy netušila, že ich mám. A najmä som si posilnila mojím sedavým zamestnaním zmordovanú chrbticu a skutočne vytvarovala postavu. Poležať na „slendroch“ som si chodila dva-trikrát do týždňa.

Môj tip: Ak ste dlho alebo dokonca nikdy necvičili, začínajte s pohybovými aktivitami pomaly. Nenaplánujte si hneď tri cvičebné lekcie v jednom týždni. Nielen, že budete potom sotva chodiť, ale na cvičenie tak akurát zanevriete. A to by bola večná škoda, aj keď ste lenivé, tak, ako ja :-)

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon