Váš osobný kuchár už viac ako 13 rokov

Košík je prázdny

AKO SA ROBÍ A ČO SA DEJE POČAS DETOXIKÁCIE?

Rady pre zdravie / 11. 3. 2019

Ak máte nedostatok pohybu a k tomu sa nadmerne prejedáte, vedie to k oslabeniu správneho fungovania organizmu, nadmernej únave, či dokonca k zdravotným ťažkostiam.

AKO SA ROBÍ A ČO SA DEJE POČAS DETOXIKÁCIE?

Detoxikácia

sa robí v určitých obdobiach, ktoré sú vhodné a prirodzené k organizmu. My ponímame detoxikáciu cez konzumáciu ovocia a zeleniny s vylúčením živočíšnej stravy. Dostávate od nás stravu tepelne upravenú, aby došlo k optimálnejšiemu vstrebaniu prospečných látok, ale i za studena lisované šťavy.

Počas detoxu vám odporúčame

  • vymeniť rannú kávu za zelený čaj
  • zvýšiť príjem ovocia a zeleniny
  • vylúčiť lepok
  • piť detoxikačné džúsy alebo smoothie
  • piť viac vody ako obvykle
  • jesť viac vlákniny
  • vylúčiť jednoduché sacharidy ako biely cukor a múku
  • eliminovať kofeín, alkohol, tabak
  • dopriať si kvalitnú masáž
  • viac spať

Zhrnutie

1. Nezabúdajte na pitný režim

Medzi jednotlivým džúsmi si doprajte aspoň osem pohárov neperlivej vody. Dobrou voľbou sú aj bylinkové čaje bez kofeínu.

2. Doprajte si čas na oddych

Očista môže byť únavná. Pokúste sa neplánovať si počas nej náročné aktivity a doprajte si dostatok spánku! Počúvajte svoje telo. Samo vám povie, kedy spomaliť a ubrať tempo.

3. A ak sa naozaj cítite bez energie...

...so spomaleným metabolizmom, nemusíte vešať hlavu, sme tu pre vás.

EASYDIET

VYBERTE SI PROGRAM

Detox Štart 3 dni

Detox Štart 3 dni

Občas je vhodné pomôcť tráveniu a zaradiť ľahšiu stravu. Tento trojdňový program odľahčí vaše trávenie a naštartuje proces chudnutia. Začnite cestu za svojim vytúženým cieľom s programom DETOX ŠTART.

od 19,90 € /deň
Detox Ideál 7 dní

Detox Ideál 7 dní

7 dňový detoxikačný program vás naštartuje po akomkoľvek zaťažkávacom období. Je ideálny po sviatočných prejedaniach aj sezóne letných grilovačiek či ako jarná a jesenná detoxikácia organizmu. DETOX IDEÁL vám pomôže behom 7 dní odľahčiť tráveniu a naštartuje váš metabolizmus.

od 19,90 € /deň
Džúsový detox Profík

Džúsový detox Profík

Džúsový detox je tekutá očistná kúra. Môže trvať iba deň alebo aj niekoľko mesiacov. Odstraňuje následky stresu aj nahromadených toxínov a pôsobí regeneračne. Je to najlepší a najbezpečnejší spôsob detoxikácie organizmu. Spôsob, ako si udržať a obnoviť energiu. Ak ste citlivý na cukor alebo hľadáte našu najalkalickejšiu očistu, zvoľte si Profíka - obsahuje najviac zelených džúsov.

od 49,00 €
facebook-icon