Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Drinky štíhlosti a krásy

Recepty / 4. 12. 2018

Vypátrali sme pre vás štyri vynikajúce zeleninové a ovocné nápoje, ktoré vás dostanú do skvelej formy. Namiešané z kvalitných prísad plných vitamínov a minerálov nepridajú zbytočné kilojouly, skrášlia pleť, potešia telo aj dušu. Máte radi dobroty a zároveň si túžite dopriať energetizujúcu dávku vitamínov, enzýmov či minerálov?

Drinky štíhlosti a krásy

Nápojom, ktoré sme pre vás vybrali potešíte imunitu, ktorá bude pripravená lepšie čeliť útokom vírusov, baktérií a lepšie si poradí s alergiou. Tieto zdravé drinky v organizme „poupratujú“ a zbavia ho škodlivých látok. Kým príde letná sezóna, vyskúšajte napríklad šťavu z mrkvy, petržlenu a zeleru.

Šťavu z uhorky, cvikly a mrkvy si môžu dopriať alergici aj tí, ktorých zvykne potrápiť žlčník. Už dávno nie je tajomstvom, že čerstvé ovocné a zeleninové šťavy sú omladzujúcim elixírom pre pleť aj vlasy. Pomáhajú vyhladiť vrásky a zlepšiť kvalitu pleti.

Tu sú naše tipy na štyri vynikajúce drinky, ktoré detoxikujú, nabíjajú energiou, prospievajú zdraviu, pleti a duševnej pohode. Takže štartujte mixéry!

1. Kyslomliečna bomba

Na jeden pohár: Vo vysokej nádobe rozmixujeme 300 g cmaru, pridáme posekanú štvrtinu zväzku petržlenu a pažítky. Poriadne rozmixujeme, dochutíme morskou soľou, korením a dáme do pohára. Ozdobíme petržlenom a pažítkou.

Pohár: 460,5 kJ

Prečo si drink pripraviť? Petržlen a pažítka sú bohaté na vitamín C a minerály. Pomáhajú telo zbaviť sa škodlivín a opäť získať stratenú energiu. Vitamín C je navyše silný antioxidant a teda vynikajúci omladzujúci prostriedok.

2. Rajčinovo-mrkvová dobrotka

Na jeden pohár: Rozmixujeme 125 ml rajčinovej a 125 ml mrkvovej šťavy. Zo 100g šalátovej uhorky odkrojíme dve kolieska, ktorými ozdobíme pohár. Zvyšok uhorky nakrájame, pridáme do šťavy a spolu s jedným dielom kôpru všetko premiešame. Dochutíme korením, worcesterskou omáčkou. Pohár ozdobíme uhorkou a kôprom.

Pohár: 251,2 kJ

Prečo si drink pripraviť? Rajčiny obsahujú látku lykopén, ktorá a mrkva zas betakarotén, ktoré chránia bunky pred nebezpečnými voľnými radikálmi.

3. Dvojitá sila uhoriek a kivi

Na jeden pohár: 100g šalátovú uhorku umyjeme, odrežeme z nej päť prúžkov, ktoré ošúpeme a na ozdobu použijeme ešte jedno koliesko. Zvyšok uhorky spolu s 50 g ošúpaného kivi nakrájame na drobné kúsky. Do vysokého pohára dáme 200 ml jablkovej šťavy, 1 PL citrónovej šťavy, uhorku, kivi a rozmixujeme.

Pohár: 544,3 kJ

Prečo si drink pripraviť? Uhorka pomáha pri chudnutí, skvelo čistí pleť. Kivi aj šťava z citróna dodajú potrebný vitamín C.

4. Mangovo-mrkvový sen

Na jeden pohár: 125g mangovej dužiny nakrájame na malé kúsky (mango môže byť čerstvé alebo z konzervy). Jemne zmixujeme so 100 ml ananásovej šťavy, 100 ml mrkvovej šťavy, 20 g medu a 1 ČL limetkovej šťavy.

Pohár: 711,8 kJ

Prečo si drink pripraviť? Mango obsahuje veľa vitamínu A, ktorý prospieva očiam a zlepšuje pleť. Navyše vynikajúco chutí!

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon