Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Detox na vlastnej koži

Grétkin denník / 29. 11. 2019

Cítila som, ako mi ubúda energia, potrebovala som dobiť baterky, bola som vyšťavená, obľúbené rifle som už nedokázala zapnúť. Po štyroch týždňoch detoxu od eDiéty dostávam komplimenty, cítim sa omladená a keď si skúšam vychytávky v kabínkach, páčim sa sama sebe. Túžite aj vy schudnúť, cítiť sa skvelo, podporiť imunitu a túto jar nevedieť, čo je únava? Tu sú moje pravdivé zápisky z 28 dňového detoxu, ktorý mi skutočne v tomto všetkom pomohol.

1. deň: Začínam od pondelka. Kuriér mi doniesol kopec výborného zeleninového jedla. Toto je diéta? Mňam! Ale aká dobrá. Mám práce nad hlavu a tak sa ani nezamýšľam nad tým, že mi sem-tam škvŕka v bruchu.

2. deň: KRÍZA. To ma dobehli škvarky, vyprážané šišky a údená klobáska, ktoré som si týždeň pre detoxom dopriavala. Chodím ako obarená a popíjam vodu s citrónom. Akoby ma niekto udrel do hlavy. Sú to asi moje vlastné toxíny. Večer sa zabalím do deky a popíjam čistiaci bylinný čaj. Zaspím s otvorenou knihou ako bábätko.

3. a 4. deň: Stále sa cítim trochu malátnejšie, chodím ako duch. Jedlo je však výborné, sú to krásne okamihy dňa. Hlad už necítim, zmára ma len chuť na obľúbenú čokoládu. Toho som sa obávala najviac. Večer sa mi začalo v hlave trochu rozjasňovať.

5. deň: Pozrela som sa do zrkadla a povedala som si, že som opeknela.

6. deň: Dnes mi to povedal aj partner :-)

7. deň: Cítim vnútorný pokoj, nadhľad a som nad vecou. Je to veľmi príjemné.

Aké bolo jedlo tohoto týždňa? Pre mňa vynikajúce, pretože milujem zeleninu a kombinácie mrkvy s jablkom, sušené hrozienka, orechy! Navyše aj zelené fazuľky a chuť cesnačika.

8. deň: Stal sa zázrak. Už ma nelákajú žiadne dobroty, s ktorými som predtým bojovala. Neotravujú ma ani žiadne nárazové chute, prekladať metrový koláč klobáskou a popkornom.

9. deň. Mala som veľa práce a mozog frčal na také vysoké obrátky, ako už dávno nie. Mala som pocit, že dokážem vymyslieť čokoľvek.

10. deň: Moja pleť, je pekná, svieža. Možno je to tým, že už takmer dva týždne dodržiavam pitný režiom 2,5 – 3 litre čistej, prevarenej vody za deň. Tak toľko som nepila ani nepamätám.

11. deň: Varím pre rodinu tekvicovú polievku a palacinky. Mňááám! Otvorím chladničku, pozerá na mňa maslo, plnotučný jogurt, bryndzová pomazánka. Začína sa mi cnieť za týmito dobrotami. Teraz nastáva bojová skúška odhodlania. O deviatej večer si už idem pre isotou ľahnúť.

12. deň: Pozvali ma na zabíjačku. Sedím za stolom plným čerstvých klobás, popíjam vodu s citrónom a slinky na dobroty sa mi ... nezbiehajú. Akoby tie zabíjačkové špeciality boli plastové :-) Že by dva týždne detoxu od eDiéty skrotilo aj moje chuťové poháriky?

13 – 14. deň: Všetci v našej domácnosti ochoreli. Len ja som zdravá ako rybička a starám sa o nich plná energie. Vyzerá to, že mi detox pomohol vylepšiť aj imunitu. Skvelé. Navyše mi rifle začali byť trochu voľnejšie. A to je už motivácia!

Aké bolo jedlo tohoto týždňa? Začínala ma zmáhať monotónnosť jedál. Aj keď cviklový šalát, ktorý dostávam každý deň, mi stále úžasne chutí. Preštudovala som si však menu na ďalší týždeň a to už bolo o dosť bohatšie. Jednoznačne pokračujem ďalej.

Pokračovanie o týždeň.

facebook-icon