Rady pre zdravie

Kategórie
 
 
 
 
 
Chudnutie po vianočných sviatkoch

Ak sa po celý rok zdravo stravujete a máte dostatok pohybu, tak Vám nejaké Vianoce na váhe nepridajú. Ak sa nehýbete a Vianoce máte po celý rok, tak by ste sa mali nad sebou zamyslieť. Telo máme iba jedno, zaslúži si len to najlepšie. Ale ak potrebujete predsa len nejaký dobý tip, tu ich máme hneď niekoľko.

 
A ako ste natom s každoročnými predsavzatiami?

S Novým rokom prichádza veľakrát symbolický nový začiatok. Práve preto si v tomto období ľudia na celom svete dávajú novoročné predsavzatia. Dať si predsavzatie je jednoduché, no priznajme si, koľké z nich sa nám podarilo naozaj dodržať? Ak chcete niečo na sebe naozaj zmeniť, poradíme vám, ako novoročné predsavzatie skutočne dodržíte.

 
Relax, oddych po cvičení

Po tréningu je potrebné dbať na určité veci:
Účinná regenerácia je vzdialená možno len o jeden pohár vody. Pitie vody počas tréningu je automatické, no pitie tekutín aj po fyzickej aktivite by malo byť rovnako samozrejmé.

 
Očista PRED, POČAS A PO...

Poradíme vám ako správne detoxikovať, získať stratenú energiu, a cítiť sa lepšie.
Chce to štipku pevnej vôle, ale výsledok stojí za uváženie. Jeseň je pre telo náročné obdobie, kedy sa telo pripravuje na zimu.
My vám dáme zopár vychytaných tipov ako si urobiť detox čo najúčinnejšie a najefektívnejšie. Prajeme vám príjemné čítanie..

 

 
Ako funguje očista šťavami

S prechodnými obdobiami prichádza aj čas detoxikácie. Naše telo potrebujeme pripraviť na zmeny spojené nielen s počasím, ale i  zložením stravy.


 

 
Letné tipy na chudnutie

Zhadzovanie nadbytočných kilogramov môže byť počas letných mesiacov o niečo zložitejšie ako v zime. Prechádzate sa po meste, ľudia sediaci na terasách, pochutnávajúci si na chutnom mliečnom kokteili či zákusku, na každom rohu usmievavý zmrzlinár. Vôňu čerstvo vypraženého langoša či grilovanej klobásky len ťažko obísť. Ponúkame vám niekoľko jednoduchých tipov, vďaka ktorým môžete aj v lete zhodiť zopár kíl.

 
Stravovanie na dovolenke

Väčšina z nás opúšťa na dovolenke svoj pohybový a stravovací režim. Často sa stáva, že sa z dovolenky vraciame o nejaké to kilo ťažší, pretože si radi pochutnáme na langoši, hranolčekoch, klobáske či inom „fastfoodovom“ jedle. Ponúkame vám niekoľko tipov, ako sa tomu tento rok vyhnúť a jednoducho si pripraviť vlastnú zdravú stravu na celý deň. 

 
Aké potraviny kombinovať, aby sme dosiahli pozitívne výsledky

Prinavrátiť telu viac energie, získať krajšie a zdravšie telo dokážeme vďaka overeným spojeniam populárnym medzi najkrajšími ženami sveta.

 
Akčný plán pre telo na mieru

Túžite po krásnom a zdravom tele? Ponúkame vám niekoľko tipov, ktoré vám k nemu môžu dopomôcť.

 
SPRIEVODNÉ SYMPTÓMY PRI DETOXIKÁCIÍ A ČO S NIMI?

Dokonca len taký „absťák“ na pár dní od vecí, ako je pitie kávy, fajčenie, vylúčenie cukru môže u nás vyvolať nežiadúce reakcie.

 
AKO SA ROBÍ A ČO SA DEJE POČAS DETOXIKÁCIE?

Ak mate nedostatok pohybu a k tomu sa nadmerne prejedáte vedie to k oslabeniu správneho fungovania organizmu, nadmernej únave, či dokonca k zdravotným ťažkostiam.

 
Biorytmus štíhlosti

Tu je náš plán, ako sa zbavíte tukových vankúšikov raz a navždy. Predpoludním sacharidy, na obed bielkoviny. Všetko okorenené pravidelnosťou, ochutené pevnou vôľou a zaliate pramenitou vodou.

 
4 tipy čo jesť počas horúčav...

Vyhýbajte sa ľadu, náhle schladenie organizmu neprospieva. Naopak, vyhľadávajte potraviny bohaté na vápnik a horčík.

 

 
3 jednoduché spôsoby ako zvládnuť tučné ruky..

Tukové zásoby na rukách pribúdajú s narastajúcim vekom u žien aj u mužov. Problémy väčšinou začínajú po 30. roku života. Ak k tomu pridáte stratu elasticity kože, dostanete paže prešpikované tukom. Odstráňte prebytočný tuk vďaka týmto 3 spôsobom, aby ste sa už viac nehanbili ukazovať svoje ruky aj pred ostatnými ľuďmi.

 
Povýšili vás? Pozor, hrozí vám priberanie..

Našu hmotnosť ovplyvňujú rôzne faktory. Prvoradá je životospráva či množstvo fyzickej aktivity. Okrem toho aj dedičnosť a, ako sa ukazuje, aj zamestnanie. Kilogramy navyše sú výsledkom zlého stravovania, ale aj sedavého životného štýlu.

 

 
Jednoduchý recept ako sa zbaviť nafúknutého bruška..

Problémy s nafúknutým bruchom sa čoraz viac objavujú bez ohľadu na vek ľudí. Pocit ťažkosti, nadúvania a zväčšenia objemu si často krát zamieňame za tučnotu. Hoci existuje niekoľko teórií, ako sa toho zbaviť, samotná liečba je úplne jednoduchá.

 

 

 
Silvestrovské menu

Príchod nového roka musíte poriadne osláviť! A k Silvestru neodmysliteľne patrí aj dobré jedlo, ktoré nemusí byť práve nezdravé. Presvedčte sa sami a vyskúšajte niektoré naše tipy. Inšpirácie na riadnu silvestrovskú veselicu aj na papučové vysedávanie pri telke :-).

 

 
Urobte v tradičnom vianočnom menu zopár úprav

Vianoce by bez tradícií stratili svoje čaro. Len máloktorý našinec si ich dokáže predstaviť bez oblátok s medom, kapustnice, medovníkov či kapra. Ak vyberieme tie správne ingrediencie, môže byť naša štedrá večera tradičná, ale zároveň aj zdravá. Štedrá večera sa v mnohých rodinách začína jedením oblátok s medom, prípadne aj cesnakom. Dnes si oblátky kupujeme v obchode, no kedysi bolo ich pečenie výsadou učiteľa alebo organistu. Do rodín ich potom roznášali školopovinné deti.


 

 
Dodávať telu primálo kalórií je to najhoršie, čo človek môže urobiť.

Sacharidy sú dôležitý zdroj energie pre svaly i mozog. Nedostatok energie spôsobuje slabú koncentráciu alebo únavu. Poznáme niekoľko druhov sacharidov a každý má iný metabolický efekt. Ak nepoznáte o aký efekt ide, môžu nám sacharidy ublížiť po zdravotnej stránke? Ako sa uchrániť?

 

 
Ľudové zvyky na Luciu

Stalo sa Vám ráno 13.decembra, že Vám niečo chýbalo z Vášho oplotenia, prípadne ste ti našli o niečo ďalej? Nič sa nestalo, je to len súčasť ľudového zvyku na tento sviatok sv.Lucie! A ako to asi dopadlo v Ražňanoch? No o nič lepšie ako po minulé roky. Práve možno tento rok, sa začali staré zvyky trochu "vylepšovať".

 

 
Zdravý mikulášsky balíček

Dnes deň sv. Mikuláša a deti ako každý rok budú netrpezlivo čakať na prekvapenie. Balíček ale nemusí byť plný nezdravého cukru. Jeho obsah môžeme zameniť za rovnako chutné, ale oveľa zdravšie pochúťky, ktoré deťom okrem sladkej chuti zabezpečia i veľa vitamínov a minerálov.

Ak chcete, aby vaše deti dostali od Mikuláša trochu kvalitnejší a zdravší balíček, môžete sa inšpirovať nasledovnými tipmi a radami.

 

 
Tajomstvo ideálnej potraviny

Klíčky možno označiť za ideálnu potravinu. V procese klíčenia sa maximalizuje obsah minerálov a stopových prvkov. Pár hodín navýši obsah vitamínov o 50-200%. Klíčky sú zdrojom výživy pre celú rastlinu, preto telu zabezpečia vyššiu dávku živín ako plod.
Svojou nutričnou hodnotou sa vyrovnajú mäsu.

 

 
Slovenský fenomén

Zlepšite si črevnú mikroflóru s bryndzou. Hrubé črevo prirodzene osídľujú baktérie. Zlé a dobré. Dobrých je veľa v bryndzi.Ak máte v črevách správne kultúry organizmov, máte nižší cholesterol, funguje vám trávenie a telo sa dokáže lepšie brániť proti rakovine. Pripravte z bryndze národné jedlo, posypte ňou šalát, pripravte nátierku.

 

 

Mám šalát pred uložením do chladničky umyť?

Mám šalát pred uložením do chladničky umyť?

Aby ste hlávku šalátu čo najlepšie uchovali až do doby použitia, len ju dobre zabaľte, napríklad do potravinárskej fólie, ale neoplachujte. Voda naruší povrch listov a tie začnú okamžite hnednúť a vädnúť.

 
Jarná únava – výhovorka alebo fakt ? A hlavne, ako ju prežiť...

Nastal čas, kedy si v priebehu jedného týždňa vieme užiť  dažďa, slnka, zimy, vetra a aj príjemného jarného teplúčka. Slniečko už nie je také zubaté, vo vzduchu cítiť prebúdzajúcu sa prírodu, len my sa akosi cítime „pod psa“..

 
Nositeľná elektronika už nepočíta iba kalórie

 

Prichádzajú zariadenia, ktoré sa hrajú s vašou mysľou. 

Do svetových predajní s elektronikou práve prichádza najfascinujúcejšia “nositeľná elektronika”, teda tá, ktorá sa dá obliecť.
Už sme si zvykli na zariadenia, ktoré dokážu zmerať naše telesné funkcie, aktivitu srdca, vzdialenosť, ktorú sme prebehli, prípadne vypočíta počet spálených kalórií. Teraz sú na rade tzv. neuro-posilňovače (neuroenhancers).  

 

 
Ako piť alkohol tak, aby nám prospieval?

Nájdime ten správny pomer, ktorý nám zaručí nie len uvoľnenie, ale aj pevné zdravie.

Každý z nás sa občas potrebuje uvoľniť a dopriať si nejaký ten pohárik vínka, piva, prípadne aj niečoho silnejšieho. Otázkou však vždy zostáva, aký je ten správny pomer, ktorý nám zaručí nie len vnútorné uvoľnenie, ale aj pevné zdravie...

 

 
Ako si vytrénovať mozog a mentálne zdravie

K zdravému životnému štýlu patrí nielen fyzická aktivita a správna strava, ale aj mentálne zdravie, inteligencia a psychická pohoda. Takisto ako svaly, aj mozog a naša pamäť potrebujú tréning, aby “neochabli”.


Povieme vám o aktivitách, ktoré zlepšujú činnosť mozgu a duševnú pohodu...

 

 
Fázy Mesiaca a náš metabolizmus

Mesiac vplýva na vodu v oceánoch. Ale čo voda, ktorá je v našom tele?Mesiac svojou gravitáciou ovplyvňuje nielen rieky a oceány, ale dokonca aj vodu obsiahnutú v ľudskom tele. Vďaka tomu môžeme tento vplyv mesiaca využiť aj pri chudnutí a očiste tela...

 

 
Najlepšie jesenné bylinky

Bylinky tu máme po celý rok, ale ktoré môžeme zbierať len na jeseň?

Baza Čierna

Plody zbierame v septembri a októbri. Môžeme ich sušiť, alebo z nich robiť šťavu, či kompót. Pôsobia proti bolesti, napríklad chrbtice, kĺbov, alebo trojhlavého nervu (zuby). Pôsobia tiež mierne preháňajúco a dokážu znížiť krvný tlak.

 

 
Tekvica - zlatý poklad jesene

Viete, že táto nenápadná zelenina je zdraviu veľmi prospešná?Ako dobre poznáte tekvic Viete, že táto nenápadná zelenina je zdraviu veľmi prospešná?Pochádza zo Strednej a Južnej Ameriky a jej benefity poznali už Indiáni.

 

 
5 spôsobov ako sa zbaviť negatívnych myšlienok ešte skôr než pôjdete spať..

Nie je to len vo vašej hlave. Premýšľanie o negatívnych a stresujúcich veciach, predtým než idete spať, vás skutočne dlho udrží hore...

Možno, že existuje zopár ľudí, ktorí tieto veci nezažili. Mali ste stresujúci deň, ďalšie veci vás čakajú  zajtra. Alebo sa vám  vybavujú iba hmlisté predstavy minulých udalostí, ktoré akoby nemôžete dostať pred usnutím z hlavy.

 

 
15 spôsobov ako sa lepšie vyspať a vstať ráno svieži..

Veľa ľudí sa stretáva s dnes už pomerne častým problémom, ktorým je nespavosť.

Kombináciou zlej stravy, nedostatku cvičenia, alebo nekonečného pozerania do obrazovky sme prevrátili náš biorytmus zaspávania úplne  naruby. Minulý rok som sa hlbšie ponoril do sveta zdravých návykov a našiel obrovské množstvo informácií zo zdrojov, akými sú napr. BulletProof a Fat-Burning Man. Títo alternatívni „učitelia“ zdravia používajú špičkovú technológiu a vedu, aby aj vám pomohli „heknúť“ svoje zdravie.

 
10 top mýtov o ľudskom mozgu..

O práci ľudského mozgu koluje medzi ľuďmi mnoho čudných názorov a predstáv. Počuli ste niekedy ten starý príbeh o tom, že ak budete hrať vášmu dieťaťu klasickú hudbu, bude múdrejšie? Alebo názor, že rozumové hry zlepšia vaše IQ?  Oba sú mylné!

 

 
10 prekvapujúcich zdravotných výhod pitia kávy..

Káva už veľakrát získala zlé meno, či už to je pre jej množstvo kofeínu alebo pre povlak, ktorý zanecháva na zuboch.Avšak pravdou je, že výhody tohto nápoja vysoko prevyšujú spomínané negatíva. Často sa prehliada aj fakt, že káva je oveľa viac, ako len kofeinový drink.

 

 
5 jedál, ktoré spôsobujú, že vyzeráte a cítite sa staršie ako v skutočnosti ste..

Čo pijete a jete má dopad na to, ako budete vyzerať...

Vo veku, v ktorom na jedle veľmi záleží, existujú niektoré potraviny, ktoré vášmu telu prinesú viac škody ako úžitku, hlavne vtedy, keď ich budete denne jesť.

 

 
6 návykov vysoko úspešných ľudí, ktoré urobia ešte skôr ako idú spať..

Už sme asi všetci počuli tie príbehy o mega úspešných ľuďoch, ktorí vstávali skoro ráno a pokorili svet ešte skôr, ako si väčšina ľudí dala rannú kávu. Avšak ako je na tom presne opačná časť dňa, ktorá hrá v našom živote tiež mimoriadne dôležitú rolu? Čo robia úspešní ľudia predtým, ako zaľahnú do postele? Chcete vedieť tie tajomstvá? Oni sa nastavia tak, aby ten ďalší deň bol ešte úspešnejší, ako ten predchádzajúci. Takže tu máme 6 návykov úspešných ľudí, ktoré robia tesne pred spaním:

 

 
5 prekvapení, ktoré by ste od tuku nikdy nečakali...

Rád, ako sa racionálne stravovať je v súčasnosti už také množstvo, že je veľmi ťažké sa v nich zorientovať a rozhodnúť, ktoré jedlá a druhy potravín si má človek vlastne vybrať?

Napríklad taký tuk. Roky rokúce je považovaný za úhlavného nepriateľa a zdroj vysokého cholesterolu, za príčinu srdcových chorôb a obezity. Lenže vedecké štúdie dnes ukazujú, že tuk a jeho jedenie má aj dosť veľa benefitov. Je teda na čase, aby sme náš názor na vhodnosť a prijímanie tukov v našom stravovaní zmenili.

 
14 prekvapujúcich výhod pitia vína...

Vytiahnete štupeľ po dlhom dni v práci a lahodné víno tečie pomalým prúdom do vášho krásneho pohára. A zrazu ten hlas v hlave vám hovorí „Mala by som to víno piť?“

Snažíte sa pri výbere stravy robiť správne „zdravé“ rozhodnutia a chodíte do telocvične alebo na jógu niekoľkokrát za týždeň. A teraz si to všetko pokazíte pár dúškami dobrého vína?

Dobre viete, že veľa vína naraz nie je dobré pre zdravie, ale čo tak jeden pohár niekoľkokrát za týždeň?

 

 

hrivnak-edieta.jpgHovoríte, že grilovanie už máte v krvi? Že dokážete vyčarovať tie najlepšie a najdiétnejšie dobroty, ktoré by vám mohli všetci milovníci zdravého životného štýlu závidieť? Vyskúšajte tieto triky majstrov grilovania. Zalizovať sa budete až za ušami. Určite...Milujete grilovanie ale aj svoje zdravie? Potom si pripravujte lahodné ľahké raňajky či štýlovú večeru na kontaktných griloch Catler.

  

 
 
 
Programy
 
 
Detox
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia