Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Nebojte sa ovocia!

Rady pre zdravie / 4. 12. 2018

Viete si počas teplých dní predstaviť niečo osviežujúcejšie ako kúsky šťavnatého ovocia? My k tomu máme pre vás ešte jeden bonus navyše! Čerstvé porcie jahôd, čerešní, ríbezlí vás nabijú energiou a pomôžu zbaviť sa tukových rezerv. Väčšina odborníkov na zdravú výživu radí počas zhadzovania nadbytočných kíl nahradiť sladkosti ovocím. Zároveň však varujú, aby ste ho nejedli priveľa, pretože zvyšuje hladinu cukru v krvi...

Nebojte sa ovocia!

Prečítali sme si však zistenia istej americkej štúdie, ktorá hovorila pravý opak: ovocie nielenže znižuje hmotnosť, ale je dokonalou potravou počas teplých dní. Upozorňujú však, že si počas chudnutia treba dať pozor na banány, figy a datle, pretože tie nám v chudnutí rozhodne nepomôžu. Ideálne pre diétny režim sú kúsky s vysokým obsahom vody, napríklad teraz aktuálne jahody.

Ovocie spaľuje tuky. Čím viac vody ovocie obsahuje, tým má vyšší podiel enzýmov. Práve tie dokážu skvele naštartovať lenivý metabolizmus a tak dosiahnuť, aby sa tuk prestal ukladať a začal sa pekne spaľovať. Navyše, šťavnaté pochúťky sú plné antioxidnatov. Naše telo dokonale očistia od škodlivín a voľných radikálov.

Sýti až dve hodiny. Ovocie je ľahko stráviteľné, no obsahuje veľa vlákniny, ktorá naše telo dostatočne zamestná. Pocit sýtosti by sa tak nemal vytratuť skôr, ako za dve hodiny. Nehovoriac o energii, ktorou vás nabije. Ak máte v práci či pred sebou náročný deň a tušíte, že sa vám nemusí podariť stihnúť obed, predíďte hladu čerstvými ovocnými šťavami.

Telo tuky odignoruje. Zázračnú moc ovocia odháňať tuky má na svedomí látka pektín. Niektorí odoborníci ho nazývajú „špongiou“. Ak ho máte v črevách dostatok, tak v nich nasáva tuk z potravy a zabraňuje mu vstrebávať sa do krvi a priliepať sa na naše boky či zadok.

Náš tip: Zbožňujeme jahody! Omamne voňajú, milujú ich všetci labužníci a odborníci na zdravú výživu ospevujú ich blahodarné účinky na organizmus. Je dokázané, že podporujú aj chudnutie! Čerstvo odtrhnuté jahody obsahujú až 90% vody, zvyšných 10% je pre naše telo vítaným koktejlom plným vitamínov, minerálova enzýmov.

Pretože jahody obsahujú málo cukrov, ako sú fruktóza a glukóza, odporúčajú sa aj diabetikom a aj nám, ľuďom aktívne pracujúcim na znížení hmotnosti. Sto gramov tejto dobroty má len 134 kJ a navyše dodá telu mnoho vitamínov, minerálov, pomocou ktorých budeme vo skvelej kondícii!

Vďaka svojmu zloženiu napomáhajú látkovej výmene. Vysoký obsah vitamínu C, ktorý je vyšší ako majú citrusy spôsobuje, že sú jahody účinným spaľovačom tukov. Obsahujú aj vysoké množstvo ovocných kyselín, ktoré majú na tráviaci systém dezinfekčné účinky a zlepšujú metabolizmus.

Dokonca aj skrášľujú a vypínajú pleť! Pleťová maska z roztlačených surových jahôd, ktoré zmiešate s lyžičkou medu a trochou tvarohu pôsobí protizápalovo a hojivo. Navyše povzbudzuje unavenú pleť a nabije ju energiou.

>> Ďaľšie recepty tu <<

VYBER SI PROGRAM STRAVOVANIA

Klasik

Klasik

Zbavte sa nadváhy, bez väčšej námahy. Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena. 5 JEDÁL DENNE UŽ OD 17€.

od 17,00 € /deň
Turbodiéta

Turbodiéta

Chceli by ste si vyformovať krivky pár dní pred dovolenkou? Alebo sa chystáte na ples a neviete sa zmestiť do šiat či obleku? Žiaden problém! Chápeme, že niekedy nastanú núdzové situácie, keď jednoducho nemôžete čakať, kým sa dlhodobá diéta prejaví. Presne pre tieto chvíle je určená dvojtýždňová TURBO DIÉTA.

od 20,50 € /deň

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon