Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

3 top smoothies na babie leto!

Recepty / 3. 12. 2018

Babie leto je bohaté na úžasnú čerstvú zeleninu a ovocie. Tu sú 3 top plody, z ktorých si pripravíte drinky plné života, energie slnka a vitamínov! Bežte si do záhradky natrhať černice, cviklu, a paradajky. Mixujte z nich zdravé smoothies a budete vitálne, večne mladé a štíhle.

3 top smoothies na babie leto!

1. Černicový životabudič

Černice sú malé čierne, šťavnaté bojovníčky, proti stresu, únave a depresívnym náladám. Nápoj z nich je teda tou najlepšou prípravou na smutnú, sychravú jeseň! Navyše sa pýšia aj vysokým obsahom vlákniny, ktorá je balzamom pre naše črevá a veľmi dobrým pomocníkom pri redukčnej aj detoxikačnej diéte.

Ako si pripravíte černicový životobudič?

Rozmixujte 150 g černíc, 150 ml rastlinného mlieka (alebo nízkotučného), 1 polievkovú lyžicu čerstvo zomletých ľanových semienok, štipku ceylónskej škorice, hrsť čerstvého špenátu, štipku mletej vanilky a ak milujete sladké, tak aj 1 polievkovú lyžicu medu. Mňam!

2. CVIKLOVÝ ELIXÍR MLADOSTI

Chcete piť každý deň elixír krásy a mladosti? Zásobte svoju špajzu kvalitnou cviklou. Okrem toho, že budú vlasy a pleť krásne a plné života, bude silnieť aj vaša imunita. A to pre blížiace sa obdobie chrípok a nachladnutí potrebujeme všetci! Okrem toho cviklový elixír podporí detoxikáciu tela, zaženie únavu a aktivuje tvorbu hormónov zodpovedných za duševnú pohodu.

Ako si pripravíte cviklový elixír mladosti?

Rozmixujte 1 cviklu, 1 jablko, ½ čajovej lyžičky postrúhaného zázvoru, šťavu z polovice citróna, 200 ml vody.

3. PARADAJKOVÝ NÁPOJ NA CHUDNUTIE

Ak ste sa rozhodli vylepšiť si postavu počas babieho leta, paradajky budú vašim najlepším spoločníkom. Vďaka nim budete rýchlejšie sýta, majú nízku energetickú hodnotu, podporujú trávenie a najmä dozreté cherry chutia ako sladkosť! A ich zdravotný bonus? Vďaka obsahu betakaroténu priaznivo ovplyvňujú imunitu!

Ako si vyrobíte paradajkový nápoj na chudnutie?

Rozmixujte 8 stredne veľkých paradajok alebo 1 veľkú mäsitú, 2 mrkvy a 3 lyžice citrónovej šťavy.

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon