Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Zónová diéta versus eDiéta

Tipy diét / 29. 11. 2018

Zónová diéta je rovnako populárna ako celebrity, ktoré ju propagujú. Veď kto by sa nechcel podobať na nestarnúcu Demi Moore, dračicu Madonnu alebo stále neodolateľného Brada Pitta? Zaujímavý spôsob stravovania vyvinul americký lekár B. Sears, podľa ktorého je základným pilierom úspešného chudnutia kontrola produkcie inzulínu v tele.

Zónová diéta versus eDiéta

Ako funguje zónová diéta?

Autor diéty je presvedčený, že na to, aby sme schudli, potrebujeme jesť päťkrát denne. Každé jedlo by malo obsahovať veľa proteínov a málo uhľohydrátov.

Musíme vás sklamať jednoduchá však nie je. Pred každým jedením sa poriadne napočítate s tabuľkou v ruke, v ktorej má každý uhľohydrát presnú bodovú hodnotu. Svoj názov zónová má preto, že si jedlo na tanieri máte rozdeliť na 3 rovnomerné zóny: jedna časť by mala byť pokrytá bielkovinami, ďalšie dve by mali byť plné zeleniny a ovocia.

Medzi zakázané potraviny patrí biele pečivo, klasické cestoviny, biela ryža, cukor, med ale aj maslo a mnoho, mnoho ďalších. Zónová diéta má aj spleť ďalších pravidiel, na ktoré je potrebné myslieť a preto počas dňa nerobíte nič iné, len sa ich snažíte dodržiavať.

Trochu vyčerpávajúce, nie? Veď popri zdravom jedení, vďaka, ktorému bude na nás ručička váh milosrdnejšia, zvyčajne musíme stíhať všetkých milión povinností v práci či doma. Táto diéta, našťastie, nesľubuje zázračné schudnutia. Podľa autora sa vám počas prvých týždňov podarí schudnúť 2,5 kg a neskôr asi pol kilogramu týždenne.

Klady: ide o komplexnú úpravu životného štýlu, ktorú keď zvládnete, učí vás pravidelne sa stravovať; nebude vás prepadávať pocit vlčieho hladu, nebude vám chýbať ani energia.

Zápory: neľútostné chute na sladké, ktoré keď po skončení diétovania neskrotíte, môže vás nepríjemne prekvapiť jo-jo efekt; vyššia energetická hodnota vás bude neustále nútiť prepočítavať prijaté kilojouly, čo je len pre „silnejšie“ povahy.

Náš tip je krabičková diéta:

Túžite po vyváženej diéte, s ktorou chudnete zdravo, chutne a bez „jojo efektu“? Navyše nemusíte počítať kilojouly, chodiť po obchode rozmýšľajúc, čo môžete a čo nie? Jednoducho si svoju krabičku vyberiete z chladničky, zohrejete a päťkrát denne vychutnáte.

Vyberte si najobľúbenejšiu slovenskú krabičkovú diétu od eDiéty. Varia ju pre vás najlepší slovenskí šéfkuchári z kvalitných a čerstvých surovín, jej prospešnosť pre zdravie garantujú uznávaní dietológovia. Dobroty vám prinesieme až pred prah vašich dverí... A za vynikajúcu cenu!

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon