Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Zelená lekárnička a vitamínová bomba v jednom..

Potraviny / 27. 11. 2018

Mladý jarný špenát je hotovou lekárničkou pre naše oslabené telo aj dušu. Po dlhej zime doplní potrebné vitamíny, minerály, enzýmy. Pomôže nám aj schudnúť a zbaviť telo škodlivín.

Zelená lekárnička a vitamínová bomba v jednom..

Účinky

Špenát je zdravý. To vieme už od škôlkarskych čias, keď sme statočne bojovali s čudne chutiacim žabacím prívarkom. A skutočne, pre všetky, ktoré sme si naplánovali chudnutie je vynikajúcou potravinou. Má totiž vysoký obsah vlákniny, ktorá pôsobí proti zápche a očisťuje telo od nahromadených škodlivých látok. Špenátové listy stabilizujú hladinu cukru v krvi a pomáhajú znižovať nadváhu. Táto zeleninka udržuje v dobrej kondícii aj črevá a prispieva tak k posilneniu imunitného systému. Ak ste nervózne alebo vás prenasleduje stres, doprajte si poriadnu porciu tejto zeleniny prinášajúcej duševnú harmóniu. Vedci dodávajú, že má priaznivé účinky aj pri nespavosti, vyčerpaní, bronchitíde, pri ochoreniach obličiek, pečene a močového mechúra. Odporúčajú jú pravidelne jesť aj ženám, ktoré sa pokúšajú otehotnieť, pretože obsahuje kyselinu listovú priaznivo ovplyvňujúcu ženskú plodnosť. Špenát je aj vaším prírodným kozmetickým salónom. Flavonoidy, ktoré obsahuje, bránia predčasnému starnutiu pleti a osviežujú pamäť. Zelené lístky vám navyše zaručia elastickú pokožku a zdravé, nelámavé nechty.

Vitamínová bomba

Ak si na tejto listovej zelenine budete pochutnávať pravidelne, dodáte organizmu množstvo vitamínov skupiny B, vitamín C, E, K a antioxidanty. Potešíte ho aj minerálnymi látkami ako je sodík, vápnik, draslík, zinok, jód, železo. Ako už mnohí vedia, špenát sa nemôže pýšiť vysokým obsahom železa, ako sa dlhé roky tradovalo. Vysvetlenie je trochu kuriózne, chyba vznikla v istej štúdii úradovaním tlačiarenskeho škriatka, ktorý posunul desatinnú čiarku o jedno miesto doprava. Namiesto 3,5 mg v 100 g zeleniny sa uvádzal obsah železa až 35 mg. Pravdivou informáciou však je, že špenát obsahuje veľké množstvo rastlinného farbiva chlorofyl. Vďaka nemu má výnimočné regeneračné, protizápalové a hojivé účinky.

 

VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA

Klasik

Klasik

Zbavte sa nadváhy, bez väčšej námahy. Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena. 5 JEDÁL DENNE UŽ OD 17€.

od 17,00 € /deň
Turbodiéta

Turbodiéta

Chceli by ste si vyformovať krivky pár dní pred dovolenkou? Alebo sa chystáte na ples a neviete sa zmestiť do šiat či obleku? Žiaden problém! Chápeme, že niekedy nastanú núdzové situácie, keď jednoducho nemôžete čakať, kým sa dlhodobá diéta prejaví. Presne pre tieto chvíle je určená dvojtýždňová TURBO DIÉTA.

od 20,50 € /deň

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon