Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Poďme spolu na huby

Potraviny / 27. 11. 2018

Počas leta sme prežili výrazné obdobie sucha. Okrem toho, že sme sa kvôli tomu poriadne zapotili, tieto horúčavy mali vplyv aj na ostatnú časť prírody, vrátane húb. Všetci vášniví hubári sa museli potýkať s ich nedostatkom a netrpezlivo čakali, kým naprší. A keďže k nám už zavítala jeseň, pribudla vlaha a hríbiky sa rozrástli, poďme si pozrieť, aké blahodarné účinky majú na náš organizmus.

Poďme spolu na huby

Zber húb nie je len relax. Viete, že huby dokážu aj liečiť? Čo obsahujú?

Je to najmä množstvo vitamínov zo skupiny B, proteíny, minerály a vláknina. Mimoriadne významné sú stopové prvky ako napríklad železo, selén, draslík, horčík a veľa zinku. Ďalšie zdraviu prospešné látky sú aj beta glukány napríklad v hlive ustricovej.  

Aké sú ich účinky na náš organizmus?

Už starí Egypťania zistili, že niektoré druhy predlžujú život. V súčasnosti sa huby používajú na liečenie nádorových ochorení, proti únave a na zvýšenie odolnosti organizmu voči chorobám, predovšetkým v Číne, Japonsku, či v Amerike.  U nás je liečenie touto formou ešte vo fáze rozvoja. Nie je ale zbytočné vedieť, že medzi prospešné huby patrí hliva ustricová, lesklokôrovka obyčajná či plamienka zimná.

Zdroj: http://www.virtue.estranky.sk/clanky/huby-a-ich-vyznam-vo-vyzive--liecive-huby.html

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon