Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Nositeľná elektronika už nepočíta iba kalórie

Rady pre zdravie / 5. 12. 2018

Prichádzajú zariadenia, ktoré sa hrajú s vašou mysľou. Do svetových predajní s elektronikou práve prichádza najfascinujúcejšia “nositeľná elektronika”, teda tá, ktorá sa dá obliecť. Už sme si zvykli na zariadenia, ktoré dokážu zmerať naše telesné funkcie, aktivitu srdca, vzdialenosť, ktorú sme prebehli, prípadne vypočíta počet spálených kalórií. Teraz sú na rade tzv. neuro-posilňovače (neuroenhancers).

Nositeľná elektronika už nepočíta iba kalórie

UPOKOJME SVOJU MYSEĽ

Najhorúcejšou novinkou v obchodoch je Muse, čelenka, ktorá sleduje aktivitu mozgu. Trénuje váš mozog, aby sa vedel upokojiť a sústrediť. Tento vynález bol prvýkrát použitý na Olympijských hrách 2010 vo Vancouveri. Ľudia sa tu snažili svojou mysľou ovládať osvetlenie Niagarských vodopádov a veže CN Tower. Odvtedy sa novinka rozšírila do mnohých krajín sveta s prísľubom vnútorného pokoja a harmónie.

“S Muse dostávate spätnú reakciu v reálnom čase na základe toho, čo sa deje vo vašej mysli. Tak ako hrboľaté pásy na okraji diaľnice vás upozorní na to, keď sa prestávate sústrediť,” vraví zakladateľ spoločnosti, ktorá Muse vyrába.

A takto to celé funguje: najprv si stiahnete aplikáciu, oblečiete si elegantnú čelenku a sústredíte sa na svoje dýchanie, zatiaľ čo na svojom smartfóne pozorujete plážovú scenériu. K hlave máte priložených sedem EEG senzorov, kde každý meria vaše mozgové vlny. Tie sú následne preložené do zvukových stôp. Ak je vaša myseľ pokojná, budete počuť ľahký vánok. Ak začne blúdiť, vánok sa mení na víchricu. Cieľom je dosiahnuť maximálny vnútorný pokoj. Lenže v dobe, kedy na nás útočia informácie z každej strany, si to vyžaduje hodiny tréningu.

OVLÁDAŤ VECI MYŠLIENKAMI? ŽIADNA UTÓPIA

Ďalšou novinkou z oblasti nositeľnej elektroniky je produkt Thync. Thync využíva neurosignalizáciu - nízky prúd odoslaný z elektród k hlave. Má za úlohu pozmeniť vaše mozgové vlny tak, aby ste sa cítili viac vitálny a uvoľnený. Výrobca plánuje pridať aj ďalšie formy terapie, napríklad pre kreativitu a sebaovládanie. Už sa len zbaviť pocitu, že vás ten prístroj ovláda...

Technológia pokročila znovu ďalej. Zatiaľ čo zariadenia na meranie kalórií, tuku, tepu a ďalších dôležitých údajov sú práve v kurze a pomáhajú ľuďom aj u nás zlepšiť si životosprávu, budúcnosť je v ovládaní mysľou. Vývojári už tvoria aplikácie, ktoré nám umožnia maľovať, komponovať hudbu, prípadne hrať video hry prostredníctvom našich myšlienok. A zachádzajú ešte ďalej - vraj budeme môcť ovládať elektroniku, autá a kuchynské spotrebiče bez pohnutia prstom. Tak nechajme sa prekvapiť!

Zdroj: http://sharpmagazine.com/culture/the-new-wearable-tech-that-boosts-creativity/

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon