Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Letné tipy na chudnutie

Rady pre zdravie / 26. 7. 2019

Zhadzovanie nadbytočných kilogramov môže byť počas letných mesiacov o niečo zložitejšie ako v zime. Prechádzate sa po meste, ľudia sediaci na terasách, pochutnávajúci si na chutnom mliečnom kokteily či zákusku, na každom rohu usmievavý zmrzlinár. Vôňu čerstvo vypraženého langoša či grilovanej klobásky len ťažko obísť. Ponúkame vám niekoľko jednoduchých tipov, vďaka ktorým môžete aj v lete zhodiť zopár kíl.

Letné tipy na chudnutie

Pohyb

Pohyb je dôležitý aj v lete. Ak vám vysoké teploty nedovoľujú zacvičiť si vonku a kvôli horúčavám ani nemáte chuť vystrčiť päty von a presunúť sa do posilňovne, zacvičte si v pohodlí domova. Na internete nájdete množstvo inšpiratívnych videí, podľa ktorých si môžete zacvičiť.

Zdravé občerstvenie

Leto je plné večierkov a posedení s rodinou a priateľmi, na ktorých nie je jednoduché odolať množstvu chutných dobrôt. Skúste namiesto klobások priniesť na grilovačku niečo zdravšie, za čo vám určite poďakuje nielen vaše telo, ale aj priatelia:

  • Vodný melón

Melóny obsahujú minimum kalórií, preto sú veľmi vhodné pri chudnutí. Dokážu rýchlo uhasiť smäd a uspokoja vašu chuť na sladké.

  • Grilovaná zelenina a šaláty

Ugrilujte si rôzne druhy zeleniny, ako je paprika, cuketa, baklažán, špargľa či cibuľa – určite neoľutujete. Môžete si pripraviť aj chutný šalát z grilovanej zeleniny a kozieho syra. Alebo jednoducho zmiešajte kúsky zeleniny/ovocia so syrom nakrájaným na kocky, pridajte hrsť opečených orechov a polejte ľahkým vinaigrette dresingom alebo len citrónovou šťavou.

Namiesto zmrzliny, ktorá je plná prázdnych kalórií, vyskúšajte napríklad zmrazený banán alebo hrozno, grilovaný ananás s rumom či grilované broskyne s medom.

Pitný režim

Je veľmi dôležité, aby ste počas horúcich letných dní neboli dehydrovaní. Predídete tak bolestiam hlavy, únave a závratom. Voda je tiež výborným bojovníkom proti nadbytočným kilogramom.

Jedzte s rozumom

Konzumujte radšej menšie porcie jedla viackrát denne. Ak nemáte čas nakupovať zdravé potraviny, hľadať zdravé recepty a variť zdravé jedlá, vyskúšajte EASYDIET. Nemáte čo stratiť, jedine ak tuk????

facebook-icon