Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Hurá grilovačka: Triky majstrov

Rady pre zdravie / 4. 12. 2018

Hovoríte, že grilovanie už máte v krvi? Že dokážete vyčarovať tie najlepšie a najdiétnejšie dobroty, ktoré by vám mohli všetci milovníci zdravého životného štýlu závidieť? Vyskúšajte tieto triky majstrov grilovania. Zalizovať sa budete až za ušami. Určite... Milujete grilovanie, ale aj svoje zdravie? Potom si pripravujte lahodné ľahké raňajky či štýlovú večeru na kontaktných griloch Catler.

Hurá grilovačka: Triky majstrov

Fanúšikovia zdravej výživy si tieto supergrily obľúbili preto, že minimalizujú používanie tukov a mäsko či zeleninka sú z nich vždy tak šťavnaté! A čo radia majstri „elektrického grilovania“?

Mäso vyberte z chladničky niekoľko hodín pred grilovaním, starostlivo ho zbavte šliach a tučných častí. Ak predsa len nemusíte zhadzovať nadbytočné kilogramy, trochu tučných častí si ponechajte, pretože tuk je nosičom vynikajúcej chuti.

Mäso prikryte papierovým obrúskom alebo textilnou utierkou a počkajte, kým sa zohreje na izbovú teplotu. Až potom ho rozporcujte na steaky. Čo sa stane, keď mäso necháte do poslednej chvíle v chladničke?

Dáte ho na gril a vznikne teplotný šok, mäso stuhne a už nepovolí. Výsledok? Žuvať budete „čosi“ húževnaté a gumové.

Nebojte sa použiť aj tuhšie kúsky, napríklad hovädze pliecko či steak z horného šálu alebo baraniu krkovičku. Extra jemnú konzistenciu dosiahnete tak, že mäso necháte na pár hodín alebo počas noci marinovať v obľúbenom víne či vínnom octe.

Pred grilovaním mäsko vlhčenou kuchynskou utierkou zbavte prebytočného octu či vína. Nesoľte ho, pretože soľ by vypila šťavu a zbytočne by tak bolo ešte tuhšie. A ani nekoreňte, lebo kúsky korenia počas grilovania sčernejú, zhorknú a negatívne ovplyvnia chuť.

Určite mäso nenaklepávajte, pretože by ste narušili svalové vlákna, v ktorých je ukrytá lahodná šťava. A ešte jeden tajný tip všetkých prvotriednych majstrov grilu! Mäso nemarinujte v olejoch a koreniacich prísadách. Majstra spoznáte podľa toho, že vám rovno z grilu podá vynikajúci kúsok, v ktorom si dokonale užijete prirodzenú chuť grilovaného mäsa.

Steaky nevysušujte priveľmi dlhým grilovaním, najmä bravčovinu je lepšie podávať vo vnútri ružovú a mňam, šťavnatú! Ak pripravujete čerstvo ulovenú rybu, na vyberanie pochúťky z elektrického grilu použite tepelne odolnú umelohmotnú obracačku. Bude sa vám tak z krehkými kúskami lahôdky dobre manipulovať.

Chcete sa blysnúť pred kamošmi? Grilujte zeleninu vcelku, aj so stopkami. Výsledok očarí nielen šťavnatou chuťou ale aj pri servírovaní bude jedlo vyzerať vskutku zaujímavo!

eDiéta vám vo svojich chutných programoch plných dobrôt prináša aj šťavnaté jedlá vytvorené majstrami grilu! Pochuťte si na nich bez práce, za skvelú cenu a s donáškou až k dverám vášho bytu!

facebook-icon