Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Grétkin denník: Najväčšia pohroma môjho života (časť prvá)

Grétkin denník / 29. 11. 2019

Firmu, v ktorej som pracovala zrušili. Vraj kvôli kríze. Už tri mesiace to vedia všetci, len ty, milý denníček nie. Pred tebou som sa tvárila, že som šťastná, že riešim len také obyčajné pohromy. Ako je pripálená omáčka na sviečkovú, ktorú som varila pre svokru. „Ajfón“, ktorý som najskôr stratila a potom som ho našla odložený v mrazničke. Moja kamoška, ktorá si po rozvode vydržiava o dvadsať rokov mladšieho milenca.

Dnes sa mi však stalo niečo, čo by som v rebríčku svojich osobných katastrof zaradila bez mihnutia oka na prvé miesto! V obľúbenom obchode som len-tak zo žartu vyskúšala krásnu osobnú váhu... A zistila som, že som za tri mesiace pribrala desať kíl!

Pravdupovediac, tušila som, že niečo nie je v poriadku. Všimla som si napríklad, že sa do svojich obľúbených elastických riflí spracem len tak-tak. Myslela som si, že sa tým častým praním zbehli.

Nesmejte sa! Neriešila som to. Načo, veď som sa každé ráno, ešte rozospatá, postavila na svoju osobnú váhu a tá zo železnou pravidelnosťou ukazovala 66 kíl. Pri mojich 167 centimetroch to bolo v pohode, nie? Lenže toto moje sledovanie hmotnosti malo jeden háčik... Inkriminovaná váha je totiž jediným dedičstvom po babičke, inak preslávenej modelke päťdesiatych rokov minulého storočia.

Tá váha fungovala ako švajčiarske atómové hodinky päťdesiat rokov a bola som na ňu hrdá. Kto by len mohol predpokladať, že sa zasekne na čísle 66 práve teraz, keď prežívam životnú krízu? Jasné, že som žiaľ za skrachovaným zamestnávateľom zajedala hranolčekmi s majonézou, veľkými baleniami zmrzliny a predcízne vyšľahanou pravou šľahačkou...

Nasledujúce ráno som ani nevyšla z bytu. Cítila som sa tučná. Obrovská. Monštruózna. Plakala som. A potom som všetko pochopila. Zaseknutá váha, to bol odkaz od mojej babičky z neba. Určite mi po tej nešťastnej udalosti s firmou dopriala všetky labužnícke potešenia. Len vďaka nim som prežila. Ďakujem babi. Ale čo teraz? No nič, konečne schudnem. A čo keby som si založila aj vlastnú firmu, ktorá neskrachuje?

Tvoja Grétka 

facebook-icon