Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Famózny mangold

Potraviny / 27. 11. 2018

Konečne zelenina, ktorá podporuje chudnutie a zároveň je aj balzamom na nervy! Tie počas zhadzovania kíl predsa potrebujeme mať v stopercentnej kondícii. A mangold nás ešte aj postaví na nohy keď sa cítime unavení, aj keď na nás „niečo lezie“. Pomôže nám lepšie sa sústrediť počas náročného pracovného dňa, byť sviežimi a plnými optimizmu.

Famózny mangold

Počas diéty si môžeme sladkastú chuť mangoldu spokojne dopriať, pretože 100 g tejto zeleniny obsahuje len 59 kJ. Navyše aj zasýti a je zásadotvorný, preto je vynikajúcim tipom na jarnú večeru. Nenechajme si ho ujsť, na trhu sa predáva už koncom jari.

Účinky mangoldu

Keď mangold objavíme vo svojej krabičkovej diéte, nájdeme spojenca, ktorý nás zásobí antioxidantami spomaľujúcimi starnutie, životobudičom vitamínom C aj karoténom chrániacim pokožku pred nepriaznivým vplyvom slnečných lúčov. Navyše vďaka vysokému obsahu vlákniny vylepší trávenie. Je blízkym príbuzným červenej repy a preto obsahuje, podobne ako ona, betaín podporujúci detoxikáciu pečene a odstraňovanie tukov z krvi.

Ako použiť mangold v kuchyni

Mangold vytvára len listy alebo mohutné stonky. Listové druhy sa pridávajú do šalátov podobne ako špenát, dusený sa podáva ku grilovaným jedlám. Druhou odrodou je stonkový, ktorý vynikajúco chutí uvarený v osolenej vode podobne ako špargľa. Aj keď ho v našej kuchyni používame zriedkavo, bola táto zelenina obľúbená v starom Grécku už pred dva a pol tisíc rokmi, no delikatesy si z neho pripravovali aj starobabylónčania pred štyritisíc rokmi!


VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA

Klasik

Klasik

Zbavte sa nadváhy, bez väčšej námahy. Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena. 5 JEDÁL DENNE UŽ OD 17€.

od 17,00 € /deň
Turbodiéta

Turbodiéta

Chceli by ste si vyformovať krivky pár dní pred dovolenkou? Alebo sa chystáte na ples a neviete sa zmestiť do šiat či obleku? Žiaden problém! Chápeme, že niekedy nastanú núdzové situácie, keď jednoducho nemôžete čakať, kým sa dlhodobá diéta prejaví. Presne pre tieto chvíle je určená dvojtýždňová TURBO DIÉTA.

od 20,50 € /deň

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon