Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Detox na vlastnej koži (dokončenie) 2.časť

Grétkin denník / 29. 11. 2019

Túžite aj vy schudnúť, cítiť sa skvelo, podporiť imunitu a túto jar nevedieť, čo je únava? Tu je pokračovanie mojich pravdivých zápiskov z 28 dňového detoxu od eDiéty, ktorý som práve úspešne ukončila. Prvých štrnásť dní osobných skúseností som vám priniesla minulý týždeň. Bola som uprostred 28-dňového detoxu, pleť mi žiarila a chrípka sa mi vyhýbala oblúkom. V pohode som zapla obľúbené rifle a hlavu som mala plnú nápadov, ako už dávno predtým nie. ,Tak toto bol veľmi dobrý nápad!´ pochvaľovala som si.

15. deň: Kráľovské raňajky! Orechovo-medová pomazánka, rožok a grepová šťava. Cítim, akoby som mala v polčase detoxu prečistené aj chuťové poháriky. Akoby sa jednoduché chute stali pre mňa tým najväčším pôžitkom!

16. deň: Páli mi to akosi rýchlejšie. V práci som podávala rekordné výkony. Mám čistú hlavu plnú nápadov. Každý problém sa mi zrazu zdá riešiteľný. Preč je pesimizmus a beznádej nekonečnej zimy.

17. deň: Na facebooku si kamoška pridala nádhernú fotku z vlastnej produkcie. Boli tam v snehu skvostne odfotené višne v čokoláde! Prvýkrát som bola odhodlaná zhrešiť. Našťastie, tá dobrota bola len na obrázku a kamoška vzdialená 50 kilometrov. Takže som sa ovládla :-)

18. a 19. deň: V balíčku mi kuriér priniesol dve gurmánske prekvapenia: zelerové hranolky (mňam!) a vyprážané morčacie prsia obalené v orechoch (MŇAM!!!) No, povedali by ste, že súčasťou detoxu môže byť aj „šnicel“?

20. deň: S kamoškou sme si už mesiac dohadovali „babskú jazdu“. „Nika,“ zaševelila som do telefónu. „Nič nechystaj, donesiem si balíčky, mám detox.“ „Fakt? Aj ja jem zeleninkovú stravu. Aspoň ťa u mňa nič nebude pokúšať!“ Pri teplom čaji sme kvákali a kvákali a do nočných klubov sa nám akosi nechcelo...

21. deň: Síce sme neflámovali, ale výpredajové nákupy to sa nemôže len-tak odfláknuť :-) V skúšobnej kabínke som sa sama sebe páčila! Šunčičky nevykúkali, pleť bola vyhladená a oči žiarivé. Vďaka detox!

Aké bolo jedlo tohoto týždňa? Nové chutné jedlá, mäsko, zeleninové hranolky. Našťastie červenú repu a mrkvu milujem, pretože ich mám v balíčkoch každý deň, ale veľmi chutne pripravené. Ak tieto druhy zeleniny „nemusíte“ na detoxe si určite nepochutíte tak, ako ja.  

 22. a 23. deň: Vychutnávam si zoštíhlenú postavu v nových veciach a chrumkám zeleninku zo škatuľky.

24. deň: Začína sa mi cnieť. Detox o chvíľu končí. Pozrela som sa na seba do zrkadla. Začnem cvičiť, aby som sa udržala v kondícii.

25. deň: Dámske fitko má akciu na permanentky. Využila som ju a tak sa od zajtra chystám užívať si wellness a fitness a pokračovať v krotení tukových vankúšikov.

26. deň: Čokoláda, klobáska, čipsy a spol. na mňa pozerajú zo špajzy, ale pre mňa akoby boli neviditeľné. Už ma nepokúšajú, nedráždia, akoby mi detox skrotil, či prestavil chuťové poháriky.

27. deň: Ráno z postele vyskočím ako rybička, v mysli jasno, žiadne ranné mrákoty. Pridáva sa príjemný pocit zo života, celým dňom sa tiahne optimizmus.

28. deň: Keď v záverečný deň dopisujem tieto riadky viem, že detox bol pre mňa ideálnym riešením ako predísť jarnej únave, zhodiť zimné kilá, neochorieť, keď všade navôkol zúrila chrípka.

A želám vám, aby ste jar aj vy privítali plní energie, dobrej nálady a s peknými krivkami!

Tip: Vyskúšajte teraz náš nový 3,7 alebo 38 dňový detoxikačný program
facebook-icon