Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Chudnutie po vianočných sviatkoch

Rady pre zdravie / 18. 12. 2019

Ak sa po celý rok zdravo stravujete a máte dostatok pohybu, tak Vám nejaké Vianoce na váhe nepridajú. Ak sa nehýbete a Vianoce máte po celý rok, tak by ste sa mali nad sebou zamyslieť. Telo máme iba jedno, zaslúži si len to najlepšie. Ale ak potrebujete predsa len nejaký dobý tip, tu ich máme hneď niekoľko.

Chudnutie po vianočných sviatkoch

CHUDNUTIE PO SVIATKOCH

Vianoce sú považované za najkrajšie sviatky roka. Sú však aj obdobím, keď väčšina z nás najviac priberie. Máme pre vás pár tipov, ktoré vám pomôžu dostať sa do formy.

Po schodoch za každých okolností

Už dvojminútová chôdza po schodoch každý deň vám pomôže vyhnúť sa niekoľkým nadbytočným kilogramom, ktoré väčšina ľudí priberie za rok. Jednou minútou na schodisku môžete spáliť priemerne 10 kalórií. Čo znamená, že sa čoskoro zmestíte do svojich obľúbených nohavíc alebo sukne.

Kvalitný spánok 7 hodín

Aspoň 7 hodinový spánok každú noc je pre vaše telo a myseľ veľmi dôležitý. Ak ste príliš unavený a na blahodarný 8 hodinový spánok si ani nespomeniete, mali by ste sa zastaviť a pouvažovať nad tým, či sa vaše telo a myseľ nerútia do záhuby. Je samozrejmé, že ak ste nevyspatý a máte zlú náladu, tréningu sa vyhnete najväčšou okľukou. Máte aj tendenciu viac zjesť.

Noste priliehavé oblečenie

Nosením širokého a vrecovitého oblečenia skrývate svoje telo a krivky. Ak však začnete nosiť obtiahnuté oblečenie, svoje telo a partie, na ktoré priberáte, si budete všímať viac. Vďaka tomu sa budete môcť zamerať na vylepšenie svojho cvičebného plánu a vaše problémové partie. 

Pozor! Hlad môže byť skrytý smäd

Spôsob, akým vaše telo reaguje na hlad je podobný spôsobu, akým reaguje na smäd. Predtým než sa dostanete k nezdravým desiatam, zamyslite sa nad tým, či ste skutočne hladný alebo ste len smädný. Môžete to rýchlo rozlíšiť tak, že vypijete pohár čistej vody. Veľmi ľahko tak zistíte, či túžba po jedle bola naozaj pravá. Voda naplní žalúdok a ten vyšle do mozgu signál, že nie sme v skutočnosti až takí hladní.

Používajte fľašu

Majte fľašu alebo karafu na pracovnom stole. To vám zaručí, že pri každom pohľade na ňu si spomeniete, že máte dodržiavať svoj pitný režim. Pitie vody vám zaručí celodennú hydratáciu, zabráni nepríjemnému pocitu nadúvania. Budete sa cítiť čulejšie a lepšie. Môžete taktiež používať rôzne filtračné fľaše, ktoré sú vhodnou alternatívou na zdravšie pitie tekutín.

Majte jablko vždy po ruke

Jablká sú plné vlákniny a fungujú ako prírodné tlmiče chuti do jedla, a to prostredníctvom enzýmu nazývaného pektín. Pektín pomáha kontrolovať hladinu cukru v krvi.

Jedzte svoje obľúbené sladkosti každý deň

Áno, čítate správne. Aj keď sa vám môže zdať, že si práve v tomto bode protirečíme, nie je to celkom tak. Počas diéty si môžete maškrtiť, avšak zdravo. Malý kúsok čokolády denne vám neuškodí a zároveň zabráni tomu, aby ste večer pred spaním vyjedli škatuľu sušienok či celú tabuľku čokolády. Navyše, tmavá čokoláda s vysokým percentom kakaa má veľa pozitívnych vlastností a taktiež obsahuje antioxidanty, ktoré znižujú nahromadený stres získaný z celého dňa.

Používajte ovocie  namiesto cukru

Ak radi pečiete, použite drvené ovocie alebo zdravý včelí med namiesto bieleho cukru. Taktiež môžete vyskúšať melasu, ktorá je obohatená a rôzne vitamíny a železo (ideálna pre zeny). Nastavte si pripomienky na mobile alebo počítači. V dnešnom svete existuje veľké množstvo technického vybavenia, ktoré vám pomôže už naozaj s čímkoľvek. Preto skúste využiť svoj mobilný telefón alebo počítač a nastavte si na ňom pripomienky. Či ich už využijete na to, aby vám pripomínali, že sa máte každú hodinu napiť, poprechádzať sa po miestnosti alebo ponaťahovať chrbát, je len na vás. Časom sa tieto pripomienky premenia na pozitívne návyky, ktoré bez problémov zapadnú do vášho života.

A samozrejme, ak nezvládate a nemáte disciplínu v stravovaní, využite naše služby a máte na 100% zabezpečené zdravé jedlo. :-)

facebook-icon