Chcete byť múdri a štíhli? (tajomstvá vlašského orecha)

Potraviny / 27. 11. 2018

Keď rozlúsknete vlašský orech, svojím tvarom pripomína mozog. Vďaka nemu budete múdrejšie, schudnete a nepodľahnete depresiám!

Chcete byť múdri a štíhli? (tajomstvá vlašského orecha)

Orechy a ich účinky

Počas veľkonočných sviatkov nezabudnite mať na stole misku orechov, ktoré môžete nalúpať aj so svojimi malými ratolesťami. Je to zábava, počas ktorej im budú tieto dobroty chutiť omnoho viac. Odborníci totiž upozorňujú, že omega-3 mastné kyseliny, ktoré orechy obsahujú, spôsobujú pokles problémov so správaním a porúch pozornosti školopovinných detí, podporujú pamäť a myslenie.

Pre vás, milé dámy, máme ďalšiu vynikajúcu správu! Ak zjete niekoľko vlasšských orechov pred jedlom, budete mať menší hlad a nakoniec si doprajete menšie porcie. Aj s orechmi teda môžete chudnúť!

Mohutný strom orecha pochádza z Indie, odkiaľ ho do Európy priniesol Karol Veľký. Pre našich dávnych predkov bol symbolom plodnosti a považovali ho za božské jedlo. Súčasné vedecké štúdie potvrdili, že vyššia konzumácia omega-3 tukov, ktoré orech obsahuje,  zlepšuje náladu a znižuje riziko vzniku depresie.

Už pár kúskov tejto potraviny dodá vášmu telu množstvo nevyhnutných živín, najmä minerálnych látok. Nachádzajú sa v nich bielkoviny, vláknina, vápnik, horčík, fosfor a draslík. Obsahujú aj mangán, dôležitý pre rast, rozmnožovanie, hojenie rán, správny metabolizmus cukru, inzulínu a cholesterolu.

Vlašský orech nájdete pravidelne aj v menu EASYDIET!

VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA

Klasik

Klasik

Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena.

od 79,50 €
Gurmán

Gurmán

S našim menu sa budete pri každom súste cítiť ako v štvorhviezdičkovej reštaurácii. V spolupráci s odborníkmi na výživu a špičkovými šéfkuchármi sme pre vás vytvorili jedálniček, ktorý uspokojí aj tých najväčších gurmánov. Chudnite s chuťou – doprajte si vynikajúce jedlá bez výčitiek. Kaloricky a nutrične vyvážené menu pripravujeme z čerstvých a lokálnych surovín.

od 99,50 €
Turbodiéta

Turbodiéta

Pár dní do dovolenky potrebujete ešte trochu vytvarovať krivky? Alebo sa chystáte na ples a nezmestíte sa do šiat či obleku? Žiaden problém! Chápeme, že niekedy nastanú núdzové prípady, kedy jednoducho nemôžete čakať na účinky dlhodobých diét. Presne pre tieto momenty je tu dvojtýždňová TURBODIÉTA.

od 185,00 €

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon