Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Chcete byť múdri a štíhli? (tajomstvá vlašského orecha)

Potraviny / 27. 11. 2018

Keď rozlúsknete vlašský orech, svojím tvarom pripomína mozog. Vďaka nemu budete múdrejšie, schudnete a nepodľahnete depresiám!

Chcete byť múdri a štíhli? (tajomstvá vlašského orecha)

Orechy a ich účinky

Počas veľkonočných sviatkov nezabudnite mať na stole misku orechov, ktoré môžete nalúpať aj so svojimi malými ratolesťami. Je to zábava, počas ktorej im budú tieto dobroty chutiť omnoho viac. Odborníci totiž upozorňujú, že omega-3 mastné kyseliny, ktoré orechy obsahujú, spôsobujú pokles problémov so správaním a porúch pozornosti školopovinných detí, podporujú pamäť a myslenie.

Pre vás, milé dámy, máme ďalšiu vynikajúcu správu! Ak zjete niekoľko vlasšských orechov pred jedlom, budete mať menší hlad a nakoniec si doprajete menšie porcie. Aj s orechmi teda môžete chudnúť!

Mohutný strom orecha pochádza z Indie, odkiaľ ho do Európy priniesol Karol Veľký. Pre našich dávnych predkov bol symbolom plodnosti a považovali ho za božské jedlo. Súčasné vedecké štúdie potvrdili, že vyššia konzumácia omega-3 tukov, ktoré orech obsahuje,  zlepšuje náladu a znižuje riziko vzniku depresie.

Už pár kúskov tejto potraviny dodá vášmu telu množstvo nevyhnutných živín, najmä minerálnych látok. Nachádzajú sa v nich bielkoviny, vláknina, vápnik, horčík, fosfor a draslík. Obsahujú aj mangán, dôležitý pre rast, rozmnožovanie, hojenie rán, správny metabolizmus cukru, inzulínu a cholesterolu.

Vlašský orech nájdete pravidelne aj v menu EASYDIET!

VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA

Klasik

Klasik

Zbavte sa nadváhy, bez väčšej námahy. Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena. 5 JEDÁL DENNE UŽ OD 17€.

od 17,00 € /deň
Turbodiéta

Turbodiéta

Chceli by ste si vyformovať krivky pár dní pred dovolenkou? Alebo sa chystáte na ples a neviete sa zmestiť do šiat či obleku? Žiaden problém! Chápeme, že niekedy nastanú núdzové situácie, keď jednoducho nemôžete čakať, kým sa dlhodobá diéta prejaví. Presne pre tieto chvíle je určená dvojtýždňová TURBO DIÉTA.

od 20,50 € /deň

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon