Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Atkinsova diéta versus eDiéta

Tipy diét / 29. 11. 2018

Zisťujeme klady a zápory najznámejších diét! Nebezpečná Atkinsova diéta: Hoci je Atkinsova diéta na svete už viac ako štyridsať rokov, neustále stojí na špičke najobľúbenejších diét. Je to zarážajúce, pretože patrí podľa odborníkov na výživu k najdrastickejším a zároveň najnebezpečnejším spôsobom chudnutia.

Atkinsova diéta versus eDiéta

Ľudí s nadváhou, ktorí chcú skoncovať so svojimi kilami, Atkinsova diéta doslova magneticky priťahuje. Prečo? Lebo nemusia počítať kilojouly, jesť môžu kedykoľvek a akékoľvek porcie, pochutnávajú si na smotánke, tučných syroch, pečenom mäsku a dokonca aj na faast foode a aj tak chudnú!

Ale dietológovia varujú, že si títo ľudia extrémnym spôsobom výživy zároveň nenávratne ničia zdravie! Ako funguje Atkinsova diéta? Tvorcom diéty je americký lekár a kardiológ Dr. Robert Coleman Atkins, ktorý nový spôsob stravovania predstavil v roku 1972.

Atkinsovi priniesla diéta veľkú slávu, založil vlastný inštitút a v roku 2002, tesne pred svojou smrťou bol vyhlásený za jedného z najvplyvnejších ľudí na svete. Základom atkinsonovej diéty je vylúčenie potravín na báze sacharidov, vrátane obilnín, ovocia a zeleniny.

Atkins tvrdil, že týmto spôsobom zamedzíme ukladanie tukov a zároveň podporíme ich spaľovanie. My sme však zisťovali klady a zápory tejto obľúbenej diéty. A náš záver? Ide o diétu, ktorá svojou nevyváženosťouzmôže ohroziť zdravie!

Klady:

1. Pomerne rýchla strata kíl.

2. Potlačená chuť do jedla.

3. Jednoduché pravidlá umožňujú stravovať sa v reštaurácii aj vo faastfoode.

Zápory:

1. Atkinsonova diéta je jednostranná, radikálna, oberajúca o vlákninu, enzýmy, vitamíny a minerály.

2. Telo trpí nedostatkom antioxidantov, organizmus rýchlejšie starne.

3. Výrazne oslabuje imunitný systém.

4. Zhoršenie trávenia, bolesti žalúdka.

5. Spôsobuje problémy s vyprázdňovaním: zápchu a nadúvanie.

6. Vysoké zaťaženie obličiek.

7. Trpí pokožka, vädne, popolavie.

8. Vlasy strácajú lesk, začínajú sa lámať.

9. Znižuje sa kvalita kĺbov, trpia ďasná.

10. Mnohí ľudia prepadávajú únave a zhoršuje sa ich psychický stav.

Túžite po vyváženej diéte, s ktorou chudnete zdravo, chutne a bez „jojo efekru“? Vyberte si najobľúbenejšiu slovenskú krabičkovú diétu od EASYDIET. Varia ju pre vás najlepší slovenskí šéfkuchári z kvalitných a čerstvých surovín, jej prospešnosť pre zdravie garantujú uznávaní dietológovia. Dobroty vám prinesieme až pred prah vašich dverí... A za vynikajúcu cenu!

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon