Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Aké potraviny kombinovať, aby sme dosiahli pozitívne výsledky

Rady pre zdravie / 8. 7. 2019

Prinavrátiť telu viac energie, získať krajšie a zdravšie telo dokážeme vďaka overeným spojeniam populárnym medzi najkrajšími ženami sveta.

Aké potraviny kombinovať, aby sme dosiahli pozitívne výsledky

Voda + uhorka + citrón = naštartovanie metabolizmu

Zaručená kombinácia na naštartovanie metabolizmu. Popíjaním tohto detoxikačného nápoja, ktorého zloženie je bohaté na vitamín C, sa vám navyše podarí zhodiť nejaké to kilečko. Práve látka polypon, ktorú obsahuje citrón, funguje ako prírodný zoštíhľovač. V uhorke nájdeme zase vitamín K, ktorý voláme aj vitamín krásy.

Kurkuma + čierne korenie

Keď cítime, že na nás niečo lezie, najlepšou voľbou je kombinácia týchto dvoch zázračných korenín. Látky, ktoré sa nachádzajú práve v týchto koreninách, nám môžu pomôcť, aby sme nemuseli hneď siahať po liekoch. Kurkumín – prírodná protizápalová, antiseptická a antibakteriálna látka v spojení s látkou piperin, ktorá sa nachádza zase v čiernom korení, dokážu pri chorobe naozaj veľké zázraky.

Losos + zelené šalátové listy

Trápi vás nedostatok vitamínu D? Jeho zásobárňou je napríklad losos, na vápnik zase bohaté šalátové listy. Pravidelná konzumácia tejto dvojice spomaľuje starnutie a je skutočným pokrmom pre krásu a mladosť.

Avokádo + celozrnný chlieb + kajenské korenie = ploché bruško

Vynikajúcou voľbou pre zdravé a výdatné raňajky je spojenie zdravých tukov, ktoré vás navyše aj zasýtia. Nájdete ich práve v avokáde. Na lepšie trávenie a zbavenie sa pocitu nafukovania je vhodná zase vláknina obsiahnutá v celozrnnom pečive. Kľúčovou ingredienciou je kajenské korenie. Pri používaní tohto korenia prijmeme omnoho menej kalórií pri ďalšom jedle a navyše nám pomáha zbaviť sa práve tuku na bruchu.

facebook-icon