Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

A ako ste natom s každoročnými predsavzatiami?

Rady pre zdravie / 17. 12. 2019

S Novým rokom prichádza veľakrát symbolický nový začiatok. Práve preto si v tomto období ľudia na celom svete dávajú novoročné predsavzatia. Dať si predsavzatie je jednoduché, no priznajme si, koľké z nich sa nám podarilo naozaj dodržať? Ak chcete niečo na sebe naozaj zmeniť, poradíme vám, ako novoročné predsavzatie skutočne dodržíte.

A ako ste natom s každoročnými predsavzatiami?

AKO TEDA ZAČAŤ?

Základom podľa EASYDIET je nedávať si latku príliš vysoko, teda začať s takým predsavzatím, ktoré nieje už vopred odsúdené na " zánik ". Začnime niečím jednoduchým ako napríklad k mäsu si budem dávať prílohu ako je šalát, alebo že sa cestou s práce prejdem pešo. Menšie nároky na predsavzatia môžu viesť aj k osvojeniu si budúceho životného štýlu.

Predsavzatia si pozorne vyberajme

Drvivá väčšina predsavzatí sa nenaplní. Zmierme sa s tým. Štatistiky naznačujú, že štyri z piatich predsavzatí skončia v koši. Tretina vraj neprežije ani do konca januára.

Nahraďte svoj starý zvyk novým zvykom

Jedným z možných spôsobov, ako dodržať novoročné predsavzatia, je jednoducho vymeniť staré zlé zvyky za nové a dobré zvyky. Je to rovnako ako s malým dieťaťom, ktoré sa snaží vytvoriť si nové zvyky. Napríklad namiesto toho, aby ste si vždy pri večernom filme dali čipsy, skúste si dať horúci čaj. Ak už ste sa rozjhodli pre akékoľvek predsavzatie, myslite nato, že to robíte pre seba a pre pocit cítiť sa lepšie. Možno po čase aj zistíte, že sa z predsavzatia stala záľuba.

Buďte realisti

Predsavzatia dodržíte len vtedy, ak sa na celú vec pozriete realisticky. Vytýčte si ciele, ktoré sú splniteľné. Napríklad schudnúť 10 kilogramov za mesiac nie je veľmi reálne a ani zdravé. Takýto záväzok sa vám podarí len ťažko dodržať a vy budete z pocitu zlyhania zbytočne frustrovaní.

Nemajte hlavu v oblakoch

Nepremýšľajte o tom, ako budete vyzerať, keď schudnete, ale konajte. Jednoducho premeňte svoje želanie na činy. Nájdite si v tom systém, ktorý je vhodný pre Vás a dodržiavajte ho. Iba tak svoj cieľ dosiahnete.

Robte to pre seba

Nedávajte si ciele podľa svojho okolia. Dávajte si len také predsavzatia, ktorých dodržanie urobí radosť vám. Iba tak to funguje. V opačnom prípade prichádza stres a pocit zlyhania. Nedajte sa do ničoho dotlačiť. Predsavzatia fungujú iba vtedy, ak sú naše vlastné.

Nepodceňujte stravovanie

Zdravé stravovanie je základ prvotného úspechu. Od stravy sa odvíja naša nálada, nervozita, či psichycká pohoda, pocit cítiť sa dobre. Ak chceme byť úspešný a podávať výkony, musíme začať pri zdravom stravovaní. Na začiatok vymente majonézu za maslo, zlé tuky za hrsť orechov, ci sladkosti za ovocie...

Každé predsavzatie nesie zo sebou kúsok disciplíny, s tým je treba rátať. V EASYDIET veríme, že sa Vám ich podarí zaviesť do bežného života, a že nájdete kúsok šťastia aj v predsavzatí, ktoré môže byť aj menej náročné.

facebook-icon