Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

5 výhod jablka, o ktorých ste možno nevedeli..

Potraviny / 26. 11. 2018

Toto ovocie je skutočným pôžitkom pre zmysly, krásne vonia a vynikajúco chutí. Aj keď obsahuje málo kilojoluov (100 g len 255 kJ) zasýti nás, zásobí energiou, vitamínmi, zlepší nám náladu a prospeje zdraviu.

5 výhod jablka, o ktorých ste možno nevedeli..

Účinky

Vďaka jablku sa pri redkučnej diéte vyhneme náhlej únave či vyčerpaniu. Práca nám pôjde od ruky, pretože podporuje koncentráciu. Stres budeme zvládať lepšie, pretože uvoľňuje psychické napätie. Obsahuje pektín, ktorý dokáže v žalúdku zväčšiť objem a vyvolá tak pocit nasýtenia.

Navyše táto látka brzdí rozmnožovanie škodlivých organizmov v črevách, upravuje trávenie, znižuje hladinu cholesterolu a cukru v krvi. Draslík zas pôsobí na telo odvodňujúco. Jablko je sladučké, preto zmierňuje chuť na hriešne dobrôtky, ktorá nás počas diétovania tak často trápi. Vďaka bohatému obsahu minerálov a stopových prvkov má telo mnohé životne dôležité látky.

Ak by sme mali vypočítať všetky zázračné účinky, ktoré má toto ovocie na náš organizmus, museli by sme napísať knihu :-). Preto vyberieme aspoň tie najzaujímavejšie. Jablká, najmä ich šupka, obsahujú železo, vápnik, horčík a fosor. Nájdete v nich aj B komplex, vitamín A,C,G, B5, E, K, niacín, biotín a ďalšie látky. Fenolové zlúčeniny napríklad upevňujú steny ciev, znižujú ich krehkosť, podporujú vstrebávanie vitamínu C.

5 top výhod jablka

1. Posilňuje imunitu

Obsahuje vitamín C a preto je vynikajúcim prostriedkom na posilnenie imunitného systému. Ten potom ľahšie odolá aj útokom vírusov.

2. Chráni srdce

Toto jedinečné ovocie ukrýva v sebe okrem vitamínu C aj E, A ktoré ochraňujú srdce a tepny. 

3. Pomáha črevám

Najmä odrody, ktoré majú kyslú chuť podporujú činnosť čriev. Pomáhajú aj pri hnačke.

4. Zaháňa nespavosť

Vitamíny skupiny B, horčík a ďalšie látky majú upokojujúci účinok na nervy a pomáhajú zaspať.

5. Pôsobí proti rakovine

Surové jablko obsahuje antioxidanty, ktoré podľa výskumov znižujú riziko ochorenia na rakovinu.

Jablko nájdete vo svojich balíčkoch EASYDIET aj tento týždeň :-)

VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA

Klasik

Klasik

Zbavte sa nadváhy, bez väčšej námahy. Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena. 5 JEDÁL DENNE UŽ OD 17€.

od 17,00 € /deň
Turbodiéta

Turbodiéta

Chceli by ste si vyformovať krivky pár dní pred dovolenkou? Alebo sa chystáte na ples a neviete sa zmestiť do šiat či obleku? Žiaden problém! Chápeme, že niekedy nastanú núdzové situácie, keď jednoducho nemôžete čakať, kým sa dlhodobá diéta prejaví. Presne pre tieto chvíle je určená dvojtýždňová TURBO DIÉTA.

od 20,50 € /deň

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon