5 „naj“ od kyslej kapusty

Potraviny / 26. 11. 2018

Zbiehajú sa vám slinky na túto kyslastú dobrotu? Vďaka nej budete štíhli, svieži, mladí, ľahko odbúrate stres, posilníte srdce aj imunitu! Kyslá kapusta pomáha detoxikovať organizmus a má nízku energetickú hodnotu, preto sa dá využiť pri detoxikačných kúrach a redukčných diétach. Výživové tabuľky uvádzajú, že 100 g tejto zdravej pochúťky obsahuje len okolo 80 kJ a 0,2 gramu tuku.

5 „naj“ od kyslej kapusty

Bohatý zdroj vitamínov a minerálov

Surovou kvasenou kapustou dodáte telu provitamín A, vitamín C, B, E, K, kyselinu listovú, minerálne látky ako je draslík, ale aj vápnik, fosfor, železo, zinok a horčík, stopové prvky. Už dvesto gramov kyslej kapusty stačí na pokrytie dennej dávky vitamínu C. Napríklad už v sto gramoch tejto výživnej zeleniny sa ukrýva dvojnásobok odporúčanej dennej dávky vitamínu K, ktorý napomáha hojeniu rán a zlepšuje zrážanlivosť krvi.

5 „naj“ kyslej kapusty

1. Rozhýbe zlenivené črevá

Obsahuje veľké množstvo vlákniny, ktorá je nevyhnutná pre zdravé trávenie, zlepšuje priechodnosť čriev, podporuje pravidelné vyprázdňovanie a tak zabraňuje zápche.

2. Pôsobí proti depresii

Depresiou zasiahnutá duša pookreje, kyslá kapusta pomôže pri únave a vyčerpanosti. Je to jednoducho jedlo, ktoré vám zdvihne náladu. Ak prežívate obdobie plné stresu a napätia, či nemôžete zaspať, doprajte si túto potravinu v malom množstve aspoň trikrát denne.

3. Posilňuje imunitu

Kyslá kapusta obsahuje látky, ktoré podporujú aktivovanie imunitného systému v boji proti vírusom a baktériám, posilňuje organizmus proti infekciám, nachladnutiu a chrípke.

4. Znásobí vašu krásu

Hovorí sa, že z kyslej kapusty sa opeknieva. Vedci potvrdzujú, že za to môže vysoký obsah kyseliny pantoténovej, ktorá dokáže rozžiariť vlasy a pleť.

5. Silné afrodiziakum

Výskumy anglických vedcov potvrdili, že kyslá kapusta povzbudzuje chuť na sex a to u mužov aj u žien. Môžete to vyskúšať tak, že budete jesť túto potravinu dvakrát do týždňa.

VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA

Klasik

Klasik

Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena.

od 79,50 €
Gurmán

Gurmán

S našim menu sa budete pri každom súste cítiť ako v štvorhviezdičkovej reštaurácii. V spolupráci s odborníkmi na výživu a špičkovými šéfkuchármi sme pre vás vytvorili jedálniček, ktorý uspokojí aj tých najväčších gurmánov. Chudnite s chuťou – doprajte si vynikajúce jedlá bez výčitiek. Kaloricky a nutrične vyvážené menu pripravujeme z čerstvých a lokálnych surovín.

od 99,50 €
Turbodiéta

Turbodiéta

Pár dní do dovolenky potrebujete ešte trochu vytvarovať krivky? Alebo sa chystáte na ples a nezmestíte sa do šiat či obleku? Žiaden problém! Chápeme, že niekedy nastanú núdzové prípady, kedy jednoducho nemôžete čakať na účinky dlhodobých diét. Presne pre tieto momenty je tu dvojtýždňová TURBODIÉTA.

od 185,00 €

BMI KALKULAČKA

Neviete, akú veľkosť porcie si vybrať?
Stačí pár klikov a ste v obraze!

Vypočítať veľkosť porcie

ROVNO K OBJEDNÁVKE

Už ste si vybrali svojho favorita?
Nestrácajte čas a KLIKNITE!

Rýchla objednávka
facebook-icon