Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Vianočne cviky s rodinou

Cvičenie / 23. 11. 2018

Vianočné sviatky sú nielen sviatky pokoja, radosti a spoločne strávených chvíľ. Je to často aj o objedaní sa, dobrotách a priberaní. Kilá sa prilepia rýchlo, horšie už je ich potom zhodiť. Ak sa chcete zbaviť vianočných kíl, ideálne je začať hneď. Nečakajte na koniec sviatkov a hýbte sa.

Vianočne cviky s rodinou

Pohyb, čerstvý vzduch a stretnutia s ľuďmi vás pozitívne naladia. Vyskúšajte lyžovanie, bežky či prechádzky po horách. Ak sa vám nechce do hôr, zájdite si spoločne s rodinou na prechádzku do centra mesta. Prípadne Vám dobra padne návšteva aquaparkov, plavární.

Cvičenie doma s deťmi

Ak práve nemáte chuť či možnosť vydať sa do prírody, vyskúšajte si cvičenie doma. Môžete zvoliť akýkoľvek druh pohybovej aktivity. Všetko je lepšie ako nič. Rodičia by si mali uvedomiť, že aj deti musia pravidelne cvičiť. Je to dôležité pre ich zdravý vývoj, správne držanie tela a preto, aby sme im tak pomohli predchádzať rôznym problémom. Tiež sa vám stáva, že v momente keď si vytiahnete karimatku, je to impulz pre deti, aby po vás začali liezť a skákať? Zapojte ich a spravte z cvičenia zábavu.

Prinášame vám pár tipov:

1. cvik – žabiak

Deti necháme, aby sa na samy ako chcú a začnite robiť drepy a pri tom si môžete spoločne rozprávať rôzne básničky

cvik – žabiak

2. cvik – bocian

Postavíme sa na jednu nohu, ruky vystrieme pred seba a tlieskame. Môžeme to doplniť krátkymi riekankami. Nohy meníme po odrieknutí riekanky

 cvik – bocian

3. cvik – Súťaž

sadneme si na podložku alebo overball, vystrieme chrbát, ruky vystrieme vedľa seba. Nohy zdvihneme a mierne pokrčíme. Držíme čo najdlhšie.

facebook-icon