Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Grétkin denník

29. 11. 2019

Grétkin denník: Najväčšia pohroma môjho života (časť prvá)

Firmu, v ktorej som pracovala zrušili. Vraj kvôli kríze. Už tri mesiace to vedia všetci, len ty, milý denníček nie. Pred tebou som sa tvárila, že som šťastná, že riešim len také obyčajné pohromy. Ako je pripálená omáčka na sviečkovú, ktorú som varila pre svokru. „Ajfón“, ktorý som najskôr stratila a potom som ho našla odložený v mrazničke. Moja kamoška, ktorá si po rozvode vydržiava o dvadsať rokov mladšieho milenca.

Čítať viac
29. 11. 2019

Grétkin denník: O rok pozadu... (časť druhá)

Musím si zapísať všetko. Zvierala som v ruke pero a do voňavého diára premyslene značila úlohy, ktoré sa na mňa po dvojtýždňovej lyžovačke chystali zosypať ako lavína. Do postele ma horúčkovité plánovanie svojho rýchleho uštvania dostalo až o tretej ráno. Zobudilo ma bolestivé šťuchnutie do oka. Bolo šesť a mladší syn sa pokúšal otvoriť mi oči. Rýchlo sa roztočil pondelkový kolotoč. Raňajky, desiata pre deti, škôlka, škola...

Čítať viac
29. 11. 2019

Grétkin denník: Bosorácke znamenia... (časť tretia)

Asi mám trochu rozmazaný mejkap, hovorila som si vysmrkávajúc si nos do vreckovky. Áno, čakala som, že firma, v ktorej som bola zamestnaná skrachuje. Ale až teraz, zvierajúc v ruke výpoveď, mi to došlo úplne. Z očí mi vytryskli slzy a tiekli ako dva zurčiace pramienky. Mala som kolegyne, pravidelný plat, nápadníka pri vedľajšom stole, obedné prestávky, firemné večierky... A teraz? Cítim sa taká opustená. Z pramienkov sĺz sa v tej chvíli stali celkom slušné vodopády.

Čítať viac
29. 11. 2019

Deň „B“ ako Blbec (časť štvrtá)

Zazvonil budík. Vyskočila som na rovné nohy. Bežala som do kuchyne postaviť deťom vodu na čaj. Aúúúúú! Zakopla som palcom na nohe do stoličky. Bolesť mi rozlepila oči. A v tom mi to došlo. Decká sú na prázdninách! Odkrivkala som naspäť do postele... a slastne zaspala. Keď som precitla, bol už dávno biely deň. Do kelu! O pol hodinu mám byť u klientky na druhom konci ulice.

Čítať viac
29. 11. 2019

Rytieri existujú! (časť piata)

Už keď som pred domom narazila cestovnou taškou do môjho červeného tátoša na štyroch kolesách, pocítila som závan čudnej predtuchy. Aj tak som nasadla do manželovho sedemmiestneho auta. Na sedadle som sa chvíľu neisto ošívala. Úplne sama som totiž sedela za volantom tohoto OBRA prvýkrát. K benzínke som šoférovala tak opatrne, akoby bol kufor naplnený stovkami čerstvých vajec. Zastala som pri stojane. Vystúpila. Do kelu, nádrž je na druhej strane. Naskočil motor, zaradila som spiatočku, prešla na opačný stojan.

Čítať viac
29. 11. 2019

Óda na STRES (časť šiesta)

Alebo keď je toho nad hlavu... ,Fúúú, asi som fakt úspešná!´ povedala som si, keď mi počas pondelka prišla už piata ponuka na moje dizajnérske služby. Bola som šťastná. Kde-tu ma však začínal omínať pocit, že som si toho na plecia zobrala priveľa. ´Ale, to zvládnem, decká sú zdravé, ja som v pohode,´chlácholila som dotieravé myšlienky. Vtom mi zavolal starší syn. „Mami, príď po mňa do školy, mám horúčku.“

Čítať viac
29. 11. 2019

Trpká príchuť obdivu (časť siedma)

„Konečne sloboda,“ hovorila som si kráčajúc po jednej z hlavných ulíc Hamburgu. „Nikto ma nepozná, môžem sa stratiť v dave, som úplne neviditeľná,“ ešte táto myšlienka ani nestihla doznieť, zostala som šokovaná stáť. Pred nosom mi udýchane zastavil fešák v saku a v kravate. „Ste ako zjav z jasného neba,“ vytlačil zo seba a vyvalil na mňa svoje obrovské okále. Určite som na neho vypleštila aj ja tie svoje. „Poďte so mnou na kávu,“ prekvapil ma svojím návrhom.

Čítať viac
29. 11. 2019

Postrach z posilňovne (časť ôsma)

´Je to len zábavka,´ upokojovala som sa zvierajúc rukoväte zázračného prístroja. „Konečne sa dozviete pravdu, je to oslobodzujúce,“ pokúšala sa ma utešiť dáma s ladnými krivkami, ktorá ako labuť preplávala okolo. ´Ale ja netúžim vedieť pravdu!´ hlásil sa o slovo môj vnútorný hlas. Na útek už bolo neskoro. Zbledla som, na čelo mi vystúpili studené kropaje. Prístroj neúprosne vytlačil ortieľ môjho dvoma pôrodmi a labužníckymi chúťkami poznačeného tela.

Čítať viac
29. 11. 2019

Pretože som dokonalá (časť deviata)

Dlho som sa pripravovala na narodeniny nášho malého škôlkara. Psychicky. Môj syn sa totiž hrdil pomyselnou pečiatkou „v kolektíve obľúbený“ dokonca „veľmi obľúbený“. Až do tej osudnej oslavy som si myslela, že je to výhoda. Každé ráno ma čakal za prahom škôlky ten istý scenár. Len čo sa za ním zjavil môj štvorročný syn, tlupa asi dvanástich detí zbesilo výskala a vrhla sa mu nadšene v ústrety.

Čítať viac
29. 11. 2019

Toaletný dialóg (úplne posledný diel)

Bola som na večeri, ktorá mala rozhodnúť o osude celej našej rodiny. Ak manžela príjmu za riaditeľa zemegule, ako trochu s odľahčením hovorím o jeho významnom manažérskom poste, odsťahujeme sa. Ale, ako to už býva, napäté nervy, stres a odvážna „piňakoláda“ urobili svoje. Namiesto za luxusným stolom som trónila na záchode. „No tu je teda čudná aróma,“ ozval sa z vedľajšieho boxu zvučný hlas.

Čítať viac
29. 11. 2019

Detox na vlastnej koži

Cítila som, ako mi ubúda energia, potrebovala som dobiť baterky, bola som vyšťavená, obľúbené rifle som už nedokázala zapnúť. Po štyroch týždňoch detoxu od eDiéty dostávam komplimenty, cítim sa omladená a keď si skúšam vychytávky v kabínkach, páčim sa sama sebe. Túžite aj vy schudnúť, cítiť sa skvelo, podporiť imunitu a túto jar nevedieť, čo je únava? Tu sú moje pravdivé zápisky z 28 dňového detoxu, ktorý mi skutočne v tomto všetkom pomohol.

Čítať viac
29. 11. 2019

Detox na vlastnej koži (dokončenie) 2.časť

Túžite aj vy schudnúť, cítiť sa skvelo, podporiť imunitu a túto jar nevedieť, čo je únava? Tu je pokračovanie mojich pravdivých zápiskov z 28 dňového detoxu od eDiéty, ktorý som práve úspešne ukončila. Prvých štrnásť dní osobných skúseností som vám priniesla minulý týždeň. Bola som uprostred 28-dňového detoxu, pleť mi žiarila a chrípka sa mi vyhýbala oblúkom. V pohode som zapla obľúbené rifle a hlavu som mala plnú nápadov, ako už dávno predtým nie. ,Tak toto bol veľmi dobrý nápad!´ pochvaľovala som si.

Čítať viac
29. 11. 2018

Grétkin denník: Hurá, začínam!

Som taká šťastná, že sa ti, milý denníček, môžem predstaviť. Mám trochu trému. Povedali mi, že TOTO si prečíta tisíce ľudí. Vieš, cítim sa, akoby som stála na pódiu a hneď mi to množstvo fanúšikov aj tlieskalo. Ten aplauz je opojný! Čože, že ma môžu aj vypískať? A čo mám na takúto čudnú otázku odpovedať? Túžim len všetkým tým krásnym dámam okoreniť eDietu nevšednými životnými skúsenosťami. No, priznám sa. Na to, aby som si písala denník na webe ma nahovorili kamošky. Zoznámili sme sa v pôrodnici.

Čítať viac