Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Viki Ráková

“EASYDIET bolo presne to, čo som potrebovala.”

Poznáte ju z televíznej obrazovky aj z košického divadla Thalia. Charizmatická slovenská herečka Viki Ráková. Prečo sa rozhodla pre stravovanie s EASYDIET a aké benefity jej prinieslo? Dozviete sa nielen to :)

Viki Ráková EASYDIET zdravé stravovanie

Po skončení obchodnej akadémie ste sa rozhodli študovať herectvo, už na prvý pohľad teda úplne iný smer. Bolo herectvo vašim splneným snom?

Pravdu povediac, ani nie. Najprv som chcela byť bytovou dizajnérkou, potom tanečnicou. Chcela som tancovať ako Ginger Rogers vo filmoch s Fred Astair-em, ale u nás vtedy nebola na to tanečná škola a vôbec…. No doteraz, keď ich spolu vidím tancovať, mám slzy na krajíčku.

Mnoho ľudí si vás spája so seriálmi Susedia či Panelák. Ktorá bola vaša najobľúbenejšia postava v televízií?

Nikdy som nad mojimi postavami takto neuvažovala, ale keď si mám vybrať, tak Ildikó zo Susedov som mala samozrejme radšej, lebo som s ňou mala väčší úspech.

A v divadle?

V divadle som mala radšej tragikomické postavy, ale veľa sa mi z nich neušlo. Skôr ma obsadzovali do muzikálov, operiet a komédií. Až potom, ako som odišla z kamenného divadla, som sa vedela lepšie nájsť v rolách, ktoré som si mohla sama vybrať. Ktorými som chcela odovzdať niečo zo seba alebo si cez ne spraviť možno aj terapiu. Takéto postavy boli Mária Mezei, alebo aj Helga z predstavenia Varšavská Melódia. Teraz nacvičujeme hru od Táni Kusej S mamou. Bude to tiež krásna cesta.

V súčastnosti sa mnoho žien snaží nájsť balans medzi rodinou a kariérou. S manželom máte dvoch synov. Ako zmenilo narodenie detí dynamiku vášho každodenného života?

Úplne. A keďže navyše obaja pracujeme v umeleckom svete, obaja odchádzame do práce večer. Niektorý deň sa ma menší syn spýtal, prečo musím ísť do práce vtedy, keď treba spinkať :( Mám veľmi inteligentné deti, ale veru keď mám viac vystúpení za mesiac, vidím na nich, že im to nerobí dobre. Sú citlivejšie, menej sústredené Preto aj rozmýšľam, čo by som mohla robiť, aby som im sama mohla byť vždy pri blízku. Nie je to ľahké.

Čo vám pomáha “dobiť baterky”?

Možno bude divná moja odpoveď, ale keď môžem byť doma. Keď viem, že doma je všetko v poriadku, stihnem aj domácnosť, aj deti, aj byť s mužom a aj sama so sebou. Milujem náš dom, náš dvor. Máme krásnu záhradku, v ktorej by som sa vedela hrabať celý deň :) Veľmi ma to upokojuje a keď vybehnú za mnou moje deti a hrabeme sa v nej spolu, sadíme, či si len prídu odtrhnúť z nej niečo, je to pre mňa najviac. No ale to neznamená, že by som nemilovala aj naše dovolenky pri mori. Ten čas ma vie tiež krásne nabiť.

Viki Ráková sa stravuje s EASYDIET krabičkovou diétou

Viki s manželom začali s EASYDIET 7 dňovým DETOXOM. Vyskúšali aj obľúbené stravovacie programy KLASIK a VEGETARIÁN.

Mnoho ľudí si krabičkové stravovanie spája s chudnutím. Sama ste na soc. sieťach zdieľali, že dostávate otázku, načo potrebujete “krabičky”. Prečo ste sa aj s manželom rozhodli vyskúšať stravovanie s EASYDIET?

Priznám sa, ja som chcela zo začiatku vyskúšať len detoxikáciu. Vždy sa na ňu odhodlám, ale som lenivá ju dodržiavať. Zohnať k nej všetky šťavy, zeleniny, ovocie…. Merať, rátať, čo s čím …. zo začiatku som vždy nabudená, ide mi to, ale potom si deti vypýtajú palacinky alebo teraz ide fašiangové obdobie a milujeme šišky, no nedajte si 😃A EASYDIET bolo presne to, čo som potrebovala. Každý deň som dostala presnú dávku od raňajok až po večeru. Nič som nemusela riešiť, všetko som mala vždy pripravené a hlavne, všetko mi aj chutilo. To, čo EASYDIET ponúka, sú presne tie chute, ktoré milujeme. Takže som chcela najprv detox, ale keďže mi táto strava zachutila, chcela som v nej pokračovať. Manžel sa do toho pustil som mnou. On chcel konkrétne schudnúť, čo sa mu aj krásne podarilo. Za dva týždne schudol 7 kg! A teraz po Vianočných sviatkoch sa znovu chystá nasadiť si EASYDIET.

Čo vám napadlo ako prvé, keď ste si pozreli 5 krabičiek z prvej donášky?

Ja som veľmi otvorená, čo sa týka týchto inovácií. Keď sa dám na krabičkovú stravu, nebudem očakávať, že mi donesú jedlo na porcelánovom tanieri. 😀 Ale musím povedať, že jedlá boli vždy veľmi vkusne zabalené a keď som si ich zohriala a naservírovala - my nemáme mikrovlnku, takže pekne všetko išlo do hrniec a potom na tanier - bolo to jedlo, ktoré akoby som práve teraz navarila.

A keď ste ochutnali prvé jedlá?

Na úplne prvé jedlo si dobre pamätám. Bola to ovsená kaša s hrozienkami a so strúhanou mrkvou a jablkom. Tak veľmi mi to chutilo, že som chcela zjesť aj mužovu porciu, a odvtedy si ju aj robievame. Ale ja som bola všeobecne veľmi spokojná aj s veľkosťami aj samotným jedlom aj úpravou… Určite odporúčam.

Prezradíte, ako vyzeral váš jedálniček v období „pred krabičkami“?

Ja som jedla vždy veľmi nepravidelne. Raňajkovať som nezvykla. Je síce pravda, že som jedla vždy len vtedy, keď som bola hladná a len toľko, koľko ma nasýtilo. Ale napríklad som často vyjedávala chladničku v noci. To je asi aj tým našim pracovným časom a tým, že sa v kľude najem už len vtedy, keď už mám všetko za sebou. A to je niekedy aj po polnoci…

Aký najväčší benefit vnímate pri stravovaní s EASYDIET?

Určite by som zvýraznila to, že som začala raňajkovať, jem oveľa viac ovsených potravín a oveľa menej bieleho pečiva. Dodržiavame to spolu s manželom, takže aj na jeho váhe je to krásne vidieť. A mne sa celkovo zlepšil a nastavil metabolizmus aj sa mi viditeľne zlepšila pleť, z čoho sa veľmi teším.

VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA AJ VY

Klasik

Klasik

Zbavte sa nadváhy, bez väčšej námahy. Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena. 5 JEDÁL DENNE UŽ OD 17€.

od 17,00 € /deň
Vegetarián

Vegetarián

Možno ste vegetariánom z presvedčenia, možno chcete skúsiť rastlinnú stravu a jej priaznivé účinky na váš organizmus. Ak chcete schudnúť s pestrou a vyváženou rastlinnou stravou a mať istotu, že vaše telo získava počas dňa dostatok živín, program DIÉTA VEGETARIÁN je tá správna voľba.

od 17,50 € /deň
Detox Ideál 7 dní

Detox Ideál 7 dní

7 dňový detoxikačný program vás naštartuje po akomkoľvek zaťažkávacom období. Je ideálny po sviatočných prejedaniach aj sezóne letných grilovačiek či ako jarná a jesenná detoxikácia organizmu. DETOX IDEÁL vám pomôže behom 7 dní odľahčiť trávenie a naštartuje váš metabolizmus.

od 19,90 € /deň

Viki Ráková a jej 5x najobľúbenejšie:

Raňajky: Ovsené vločky s hrozienkami a s orechami, strúhané jablko s mrkvou

Obed: Kuracie plátky na brandy omáčke so zelenými lúskami na kari

Večera: Baklážanová masala, ryýa s pečenou mrkvičkou

Snack: Všetky pomazánky

Nápoj: Všetky :)

Viki, ďakujeme za rozhovor a prajeme vám, vášmu manželovi a rodine veľa krásnych spoločných chvíľ aj úspechov v pracovnom živote.