Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

STANKA

Väčšinu svojho predchádzajúceho života som bola štíhla. Ak sa nejaký kilogram navyše občas objavil, schudla som ho takpovediac „na želanie“. Po dvadsaťpäťke tento môj systém pomaly začal zlyhávať, ale ja som to ignorovala. Úspešne. Keď som kilá konečne začala riešiť, samotný šport nepomáhal a pri uponáhľanom pracovnom živote som nedokázala udržať žiadny stravovací režim.

Tlak, termíny, častá práca do noci a postupný návyk na to, že ráno sa začína len kávou a poradou, prvé jedlo je rýchly obed a večer treba všetko dohnať, spôsobili, že som jednoducho nebola schopná zaradiť spiatočku. Pri výške 178 cm som dokázala za pár rokov pribrať neuveriteľných 30 kg.

Spočiatku mi dokonca ľudia hovorili, že vyzerám výborne, pretože som predtým bola príliš chudá. Možno aj preto sa mi dlho zdalo, že je moja hmotnosť v poriadku. Poplach sa spustil asi až vtedy, keď som si v obchode nemohla obliecť bundu, pretože som rukáv nepretiahla cez lakeť, áno, lakeť, po rameno som sa ani nedostala, a nemohla som nosiť vysoké čižmy, pretože som žiadne nezapla cez lýtka.

Veľa dobrých kúskov oblečenia skončilo v koši – a ja v depresii. Niekoľko pokusov o zdravšiu stravu zlyhalo pri prvom väčšom pracovnom návale. Jednoducho som nemala čas na to, aby som si pripravovala jedlo. Istý čas som sa trápila každodenne v posilňovni. Výsledok bol: lýtka futbalistu a plus 3 kilá. Želaný efekt sa teda nedostavil, hoci cvičenie aspoň zlepšuje náladu. Okrem iného som pravidelne mávala migrénu.

Aspoň raz za týždeň a vždy vtedy, keď zo mňa opadol stres po odovzdaní projektu. EASYDIET prišla ako moja nie posledná, ale jediná nádej, lebo som vedela, že bez pomoci zvonku to nezvládnem. Predovšetkým sa odbúral problém s nedostatkom času. Takisto problém s tým, čo by bolo práve vhodné jesť. Nemusela som sa sústrediť na prípravu, zháňanie a počítanie kalórií a mohla som stále viesť svoj hektický pracovný život. Kuriér mi každý deň priniesol môj balíček so stravou a ja som sa každý pondelok tešila na to, aké nové jedlá ochutnám.

Naozajstný život sa začína až po tridsiatke, netreba si doň priniesť kilá navyše

Pre nedostatok dôvery v seba som začala jednomesačným programom. Fungoval tak dobre, že som si objednala aj ďalší 3-mesačný program, ktorý je cenovo výhodnejší. Toto obdobie stačilo nielen na to, aby som schudla mojich prvých 13 kíl, ale dokázala som zmeniť aj svoje stravovacie návyky, raňajkovať, neprejedať sa večer...

Od ukončenia diéty prešlo 6 mesiacov a ja som schudla ďalších 7 kíl. Nielen, že sa nedostavil strašiak v podobe jojo efektu, ale dokázala som upraviť svoj životný štýl tak, že mám znovu kontrolu nad svojou hmotnosťou. A ešte jedno obrovské plus, o ktorom som netušila – moje migrény pochádzali z veľkej časti z nepravidelnej životosprávy. Už v začiatkoch EASYDIET ich frekvencia začala klesať a v súčasnosti ich mávam už len minimálne. Za toto všetko ďakujem EASYDIET.

* Výsledok je individuálny, môže sa líšiť a zavisí od jednotlivých predispozícii danej osoby.