Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Martin Chynoranský

“Snažím sa cvičiť, tak sa idem snažiť aj jesť”

Jeho nezameniteľný hlas takmer určite poznáte. Už 20 rokov ho môžete počuť z rádia aj televíznej obrazovky či stretnúť ako moderátora na rôznych podujatiach. Martin „Chyno“ Chynoranský vám v našom rozhovore prezradí viac než len to, prečo sa rozhodol pre zdravé stravovanie s EASYDIET.

Nie je tajomstvom, že moderovanie je váš splnený sen. Prvé moderátorské začiatky ste mali na strednej škole, ako technik ste pracovali počas vysokej školy v trnavskom rádiu Forte – kedy ste sa dostali k prvej práci v celoslovenskom éteri?

V lokálnom rádiu FORTE som začal v apríli 2001. Prvé celoslovenské rádio, v ktorom som pracoval, boli Jemné Melódie. Začali sme vysielať 8. mája 2006. Bol som úplne prvý človek, ktorý z nového rádia o 5:00 ráno prehovoril, a bol to celkom stres, pretože so mnou v štúdiu bolo celé šéfstvo aj so zahraničnými konzultantmi. Pamätám si dokonca, že mi rádio zaplatilo hotel v Bratislave, aby sa v nijakom prípade nestalo, že nestihnem prvé vysielanie rádia :).

Už niekoľko rokov vás môžeme pravidelne počuť v rannej show. Je pre vás ranné vstávanie náročné alebo pohodová rutina?

Každé ráno vstávam o 3:50 hod, čo nie je skoro ráno, ale ešte v noci :). Na takéto skoré vstávanie sa nedá zvyknúť, dá sa s tým iba zmieriť. Môj prirodzený biorytmus je nočná sova, ale keď už sme o 5tej v rádiu, tak to fičí a tou prácou sa naozaj zabávame.

Raňajky predstavujú základné jedlo dňa, ktorým získavame energiu na doobedie. Keď ráno cestujete z Trnavy, kde s rodinou bývate, aby ste sa už o piatej sa už prihovorili prvým poslucháčom, stíhate plnohodnotné raňajky?

Raňajkujem vždy až v rádiu cez vysielanie, obvykle okolo pol 6. Ale nenazval by som to plnohodnotnými alebo pokojnými raňajkami, pretože musím odbiehať do štúdia. Niekedy mám potom druhé kolo raňajok okolo 8:30h.

Pravidelne cvičíte, k cvičeniu ste pridali pravidelnú stravu z nášho programu FITBODY STARTER. Prečo ste sa rozhodli vyskúšať krabičkovú diétu?

Pretože chcem jesť pravidelne, rozumne čo sa týka kvality aj množstva, a keďže sa snažím pravidelne cvičiť, je pre mňa dôležitý správny pomer zloženia stravy, hlavne, aby obsahovala dostatok bielkovín. A popritom všetkom mám rád dobré jedlo, teplú stravu, a konkrétne EASYDIET chutila mojej snúbenici Kristíne, preto som sa rozhodol vyskúšať EASYDIET aj ja. A áno, 9 z 10 jedál chutí aj mne :).

Martinova partnerka Kristína sa stravuje s EASYDIET programom CELIATIK. Intolerancia na lepok pre našich kuchárov nie je prekážkou - na každý deň pripravujú chutné, pestré a nutrične vyvážené 100 % bezlepkové jedlá.

Čo vám napadlo ako prvé, keď ste si pozreli 5 krabičiek z prvej donášky?

Tým, že nie som športovec, nikdy som neriešil kalorické tabuľky a nevyznal sa v množstve energie a zložení stravy, tak ako prvé som si na všetkých krabičkách popozeral množstvo energie, podiel sacharidov, tukov a bielkovín v jednotlivých porciách. A samozrejme som bol zvedavý, čo sa v tých krabičkách je a ako mi to bude chutiť.

A keď ste ochutnali prvé jedlá?

Splnili sa očakávania, ktoré som mal, čo sa týka chuti a zvedavý som bol najmä na varené jedlá, hlavne na obed. Jedlo bolo super ochutené a pestré v zmysle kombinácie mäsa, prílohy a zeleniny.

Máte malého syna, množstvo pracovných aktivít, pravidelne cestujete medzi Trnavou a Bratislavou. Prezradíte, ako vyzeral váš jedálniček v období „pred krabičkami“?

Bol to rock“and“roll :). Jedol som, čo prišlo prvé pod ruku, koľko prišlo a kedy prišlo. Nevyvážene, nepravidelne a nezdravo.

Aký najväčší benefit vnímate pri stravovaní s EASYDIET?

Najväčšie benefity vnímam 3:

Ušetrený čas – nákup, príprava, varenie, spratávanie ..

Správne zloženie stravy – sacharidy, tuky, bielkoviny /nejem somariny/

Množstvo jedla – bežne konzumujeme omnoho väčšie porcie jedál, než je potrebné. Teraz človek zistí, že stačí zjesť podstatne menej. Doma si človek naloží plný tanier a dokladá si dupľu. Na easydiet sa mi páči, že je to skutočné chutné varené čerstvé každý deň prinesené jedlo.

VYBERTE SI PROGRAM STRAVOVANIA AJ VY

Klasik

Klasik

Zbavte sa nadváhy, bez väčšej námahy. Prekonajte sami seba a buďte spokojnejší vo vlastnom tele. Prvý krok na vašej ceste za zdravým životným štýlom je nízkokalorická a nutrične hodnotná strava. Dokážeme vám, že chudnutie a lahodná kombinácia jedál môžu ísť ruka v ruke. Vašim úspechom bude vaša premena. 5 JEDÁL DENNE UŽ OD 17€.

od 17,00 € /deň
Celiatik

Celiatik

Alergia na lepok – celiakia trápi stále väčšie množstvo ľudí. Aj bez lepku si však môžete pochutnať na dobrom a pestrom jedle. V našich krabičkách si pochutíte na čiernej či červenej ryži, strukovinových cestovinách aj nekonečnom množstve chutnej zeleniny a ovocia. Kombináciami potravín v diéte CELIATIK budete nadšení.

od 17,50 € /deň
Fitness STARTER

Fitness STARTER

Chcete schudnúť a zároveň formovať postavu pravidelným cvičením? Ak sa zameriavate najmä na vytrvalostné tréningy, tento program je určený práve pre vás. Už po mesiaci stravovania a tréningu uvidíte pozitívne výsledky. Ubudne vám tuk, pribudnú svaly. Sústreďte sa na cvičenie, prípravu vyváženej fitness stravy nechajte na nás.

od 18,50 € /deň

Martin Chynoranský a jeho 5x najobľúbenejšie:

Raňajky: Nátierky (výborná bola vajíčková a bryndzová) - Ďakujeme, nátierky sú stálou súčasťou EASYDIET jedálničkov.

Obed: Moja najobľúbenejšia krabička :). Úplne najviac mi zostala v pamäti sviečková, super bol aj burger so zeleninou a králik na smotane so špenátovými haluškami.

Večera: Mám rád teplé večere, ale nie som úplne fanúšik všetkých strukovinových :).

Snack: Polievky, napr. z mungo fazuľky bola výborná.

Nápoj: Smoothie

Ďakujeme za rozhovor.