Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

ANDREA CODDINGTON

Som pokojnejšia, vyrovnanejšia a teším sa, čo ešte príde..Začalo sa to polozúfalým rozhodnutím zmeniť všetko naraz..

Došlo na slová mojej mamy a nakoniec aj viacerých mojich kamarátok, ktoré ma upozorňovali, že po štyridsiatke sa mi už nepodarí schudnúť len tak ľahko ako predtým.

Presne tak, tie kilá navyše sú dnes akési vytrvalejšie a odolnejšie voči overeným trikom. S vekom totiž začína v ženskom tele inak pracovať bazálny metabolizmus, ktorý je zodpovedný za spaľovanie tukov a ukladanie tukových zásob.

Treba sa hýbať, správne stravovať a nejako ten metabolizmus nakopnúť..

Okrem veku ovplyvňuje bazálny metabolizmus aj fyzická kondícia, množstvo svalovej hmoty a tuk. Jasné, treba sa hýbať, správne sa stravovať a najlepšie čo možno najšetrnejšie a najafektívnejšie ten zlenivený metabolizmus nejako nakopnúť.

Pozitíva detoxu pozná asi každý, samozrejme, ak je robený správne. Ja som sa rozhodla pre sedemdňový džúsový detox s e-Dietou, pretože pravidelná detoxikácia je kľúčom k zdravému organizmu a ja chcem byť v prvom rade zdravá. Aj keď ma edieťaci upozorňovali, že prvé dni nebudú žiadnou prechádzkou ružovou záhradou, pretože milujem kávičku a nakoniec ani dobrému koláčiku často neviem povedať nie.

Benefit v podobe zdravého a hlbokého spánku

No a keď telo naraz zbavíte kofeínu a cukru – samo nevie čo sa deje a bráni sa – migrénami, nevoľnosťami, zmenami nálad. Môžem však potvrdiť, že to trvá naozaj len krátko a na vyváženie prichádza, aspoň v mojom prípade prišiel, benefit v podobe zdravého a hlbokého spánku. Cez prvé dni, kedy som sa cítila neuveriteľne hladná ma preniesol hlavne pocit, že moje telo sa postupne zbavuje toxínov a nečistôt.

Od tretieho, čtvrtého dňa som sa začala cítiť naozaj dobre.

V každom prípade detoxové džúsy sú lahodné a aj s tým – už starým dobre známym hlavy bôľom – som mala na zreteli, že bude len lepšie a že to robím pre seba. Postupne – tak od tretieho, štvrtého dňa detoxu som sa začala cítiť naozaj dobre. Nevážila som sa, ale tak celkom inak sa nosila, inak obliekala... Jednoducho cítila sa pohodlnejšie vo svojej vlastnej koži.

Po ukončení sedemdňového detoxu mi bolo za džúsmi s veselými názvami tak trochu aj smutno a aby som nestrácala motiváciu na ceste za mojim zdravším ja – pokračovala som s eDiétou ďalej, programom Klasik. Jedlo bolo rozmanité, farebné a každý večer som sa tešila na telefonát od kuriéra a ešte viac na dobroty v taške na ďalší deň.

Pleť sa mi každé ráno zdravila zdravšou farbou.

Šetrila som čas, moja strava bol vyvážená, pleť sa mi každé ráno zdravila zdravšou farbou a aj sa odvtedy viac usmievam. Myslím si, že správny čas na detox je vtedy, keď ste odhodlaní. To je 50 percent úspechu. Druhú polovicu tvorí disciplína a vytrvalosť. O všetko ostatné sa postará e-Dieta. Ja sama sa už teraz teším na môj ďalší detoxový týždeň a verím, že sa pridáte.