Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

ALEXANDRA

Zrazu mám strašne veľa času a spokojný úsmev na tvári.S rôznymi druhmi diét som sa trápila od svojich 17 rokov. Darilo sa mi chudnúť, no znova som aj pribrala. Vyskúšala som rôzne typy od oddelenej stravy, cez Dukanovu diétu, rôzne detoxikačné programy, ryžovú diétu, kapustovú polievku.

Keď som zistila, že podobné diéty nemajú zmysel, začala som sa stravovať zdravo sama, varila som si diétne jedlá, kupovala som zdravé jedlá. No zaberalo to veľmi veľa času a človek cez deň nemohol na nič iné myslieť len na jedlo. Jedného dňa, keď som surfovala na internete natrafila som na krabičkové diéty. Zo všetkých dostupných ma práve oslovila eDiéta.

Dlhú dobu som plánovala, že sa na ňu odhodlám ale bála som, že to nezvládnem. V januári keď som sa postavila na váhu, pri pohľade na to číslo som si povedala, takto ďalej ísť nemôžem, to číslo bolo pre mňa podnet na to aby som so svojím životným štýlom niečo spravila. Rozhodla som sa najskôr pre skúšobný týždeň aby som zistila ako na túto stravu bude reagovať môj organizmus. Žiaden problém nenastal tak som si objednala 3 mesačný program s trojdňovým detoxom.

Postavila som sa na váhu a povedala som si, že to číslo už nikdy neuvidím a že už zajtra budem mať menej a budem na tom lepšie ako teraz. Každý deň som sa tešila na kuriéra aké jedlo mi donesie (veľmi chcem pochváliť aj pána kuriéra za jeho úžasný prístup). K diéte (nerada to nazývam diétou, keďže nejde o diétu ale zdravé stravovanie) som po prvom mesiaci pridala aj cvičenie. Nechcela som ihneď lebo moje telo si potrebovalo zvyknúť na znížený prísun jedla. Najskôr som začala chodiť do posilňovne 2 krát do týždňa a teraz chodím 3 krát do týždňa. Ako som videla úspechy rozhodla som sa v diéte pokračovať aj ďalšie tri mesiace.

Nemôžem povedať, že som bola vždy 100%, to by som klamala, občas som aj zhrešila drobnou sladkosťou ale nie z dôvodu, že by som ho potrebovala, nakoľko v diéte dostávam aj sladké jedlá ale mala som prosto chuť na čokoládu. Ale vedela som sa udržať a nepreháňať to. Lebo dala som si cieľ, že niečo zo sebou spravím tak som si za ním išla, sama sebe som chcela dokázať, že to zvládnem. Ani neviem kedy ale tak som si navykla na túto stravu, že som ju začala brať ako bežnú súčasť života. A teraz keď som sa po pol roku postavila na váhu, môžem konštatovať, že som ľahšia o 22 kg. Uvedomujem si, že to mohlo byť aj viac nebyť mojich občasných prehreškov ale za úspech beriem aj to, že som si dokázala povedať stop a ovládla som ja svoje chute a nie oni mňa.

Okrem straty váhy sa mi stratili aj problémy s menštruačným cyklom, zlepšila sa mi pleť a dostala som novú chuť do života. Ľudia, ktorí ma dlho nevideli ma nespoznávajú a každý ma obdivuje aká som silná, že to zvládam. No moja odpoveď pre nich, nie je nič jednoduchšie ako keď vám niekto navarí chutné a zdravé jedlo, z ktorého chudnete a doručí vám ho rovno do kuchyne. Toľko času získate, nemusíte chodiť do potravín, nič vás tým pádom neprovokuje, nemusíte riešiť čo budete variť, zrazu máte strašne veľa času a spokojný úsmev na tvári. A za toto všetko vďačím EASYDIET. A čo ďalej? Pri predstave, že by to malo skončiť mi naskočila husia koža a rozhodla som sa pokračovať. Vysnívanú hmotnosť stanovenú nemám, budem rada každému jednému úbytku kila.

* Výsledok je individuálny, môže sa líšiť a zavisí od predispozícii danej osoby.