Váš osobný kuchár už viac ako 14 rokov

Košík je prázdny

Očista PRED, POČAS A PO...

Rady pre zdravie / 19. 9. 2019

Poradíme vám, ako správne detoxikovať, získať stratenú energiu a cítiť sa lepšie. Chce to štipku pevnej vôle, ale výsledok stojí za to. Každé prechodné obdobie, jar či jeseň, je pre telo náročné obdobie, kedy sa telo pripravuje na celkovú zmenu, ktorú so sebou prináša leto alebo zima. Máme pre vás zopár vychytaných tipov. ako si urobiť detox v tomto prechodnom období čo najúčinnejšie a najefektívnejšie. Prajeme vám príjemné čítanie..

Očista PRED, POČAS A PO...

PRED DETOXOM:

Čím lepšie sa na kúru pripravíte, tým viac úžitku z nej budete mať. Pre optimálne výsledky odporúčame dodržiavať minimálne tri dni pred začiatkom očisty tieto jednoduché a zdravé pravidlá:

Ak chcete svoje telo na kúru dobre pripraviť, vypite pred začiatkom kúry, kazdé ráno pohár odstatej, vlažnej vody so šťavou z jedného citrona a s polovicou čajovej lyžičky cayenského korenia (korenie je podmienkou).

Tento postup uľahčí budúcu detoxikáciu tým, že otvorí obehovú sústavu a alkalizuje telesné tekutiny.

Počas celého dňa zvýšte príjem vody (aspoň dva litre neperlivej vody denne). Vďaka zvýšenému príjmu vody sa bunky dokážu ľahšie zbaviť toxínov, budete sa tiež cítiť sviežo a zníži sa vám chuť do jedla.

Vyhnite sa:

Alkoholu, cigaretám, kofeínovým a diuretickým nápojom (vhodnou náhradou kávy počas očisty je zelený čaj), mäsu a hydine, mliečným a vaječným výrobkom, rybám a darom mora, cukru, varenému jedlu, pšenici, rafinovaným uhľovodíkom,(chlieb, biela ryža, cestoviny a pod.) Čím viac položiek z tohto zoznamu sa vám podarí vylúčiť z jedálnička ešte pred začiatkom kúry, tým ľahšie bude kúra prebiehať.

Ak nedokážete z jedálnička úplne vylúčiť pšenicu, pokúste sa obmedziť aspoň rafinovaný škrob v potravinách ako biely chlieb, biela ryža alebo cestoviny. Znie to možno náročne, ale telo sa vám za vašu snahu nakoniec odmení. Okrem toho existuje veľa iných potravín, ktoré si môžete pred kúrou bez obáv dopriať:

  • Zelenina na pare, šaláty, ovocie
  • Smoothies, čerstvé ovocné a zeleninové šťavy
  • Bezlepkové obilniny ako mrlík alebo proso

POČAS OČISTY / DETOXU:

Každý deň dostanete šesť balení ovocných štiav, každé po 500ml. Vyberte šťavy z obalu a uložte ich do chladničky, čo najskôr. Šťavy dostanete vychladené. Maxjuices šťavy nie sú pasterizované, preto je skutočne dôležité, aby ste začali s očistou hned´v deň, ako vám ich doručíme. Nápoje majú trojdňovú lehotu spotreby.

Ako bude vyzerať váš deň:

Každý deň začnete ráno s džúsom označeným čislom 1 na vašom menu. S dálšími nápojmi pokračujte približne v dvojhodinových intervaloch. Posledný nápoj by ste mali vypiť večer, približne dve hodiny pred spaním. Nezabudnite šťavy dôkladne požuť, aby sa dobre zmiešali zo slinami. Telo ich potom dokáže lepšie vstrebať a využiť tak všetky živiny, ktoré obsahujú. Ovocné šťavy sú zostavené tak, aby dokázali počas dňa nahradiť jedlo a drobné občerstvenie. Aby vaša očista prebehla efektívne a príjemne, je dôležité piť medzi jednotlivými šťavami dostatok vody a vyhnúť sa alkoholu, kofeínu a nikotínu. Je možné, že počas očisty pocítite symptomy detoxikácie. Ľudia reagujú na očistu rôzne. Niektorí nepocítia vôbec nič, iní áno.

1. Nezabúdajte na pitný režim - medzi jednotlivými džúsmi si doprajte aspoň osem pohárov neperlivej vody. Dobrou voľbou sú aj bylinkové čaje bez kofeínu.

2. Doprajte si čaj na oddych - očista môže byť únavná. Pokúste sa neplánovať si počas nej náročné aktivity a doptajte si dostatok spánku! Počúvajte svoje telo. Samo vám povie, kedy spomaliť a ubrať tempo.

3. Vylučovanie a odstraňovanie toxínov - počas očistenej kúry sa vo vašom tele začnú uvoľňovať toxíny, ktoré sa tam hromadili možno celé roky. Je veľmi dôležité, aby sa uvoľnené toxíny aj správne odstránili a vylúčili.

Pomôcť pri tom môže:

- Čistenie čriev, ktoré je dôležité pre ich správne fungovanie. Črevá slúžia telu ako hlavný kanál na odstraňovanie odpadu.

-Urobte si peeling a dobre sa vypoťte! Otvoríte tak svoje pory, zbavíte sa neživých buniek kože a povzbudíte svoj lymfatický systém. Suchá masáž    pokožky kefou je výborným spôsobom, ako počas kúry oživiť pleť a uvoľniť toxíny (najlepšie 3 - 5minút pred sprchou, kúpeľom, saunou alebo parou).

- Choďte von! Vyberte sa na prechádzku a doprajte svojim pľúcam zdravý a čerstvý vzduch.

- Nezabudnite počas očisty zvoľniť svoje tempo. Doprajte si masáž, saunu alebo horúci kúpeľ. Ak pravidelne cvičíte, naplánujte si stredne náročný tréning a sami si zvážte, koľko toho počas očisty zvládnete.

Bud´te dobre naladení a usmievajte sa :) Pomáha to!

PO OČISTE / DETOXE:

Konečne ste stlačili tlačítko reset a detoxikácia sa podarila. Teraz je dôležité, aby ste si zachovali a čo najlepšie využili pozitívne účinky očisty.

Detoxikácia pokračuje aj po skončení očistnej kúry.

Dbajte preto aj nadalej na správne stravovacie návyky. Po skončení kúry pite veľa vody a iba postupne prechádzajte na jednoduchú tuhú stravu. Na začiatok odporúčame šaláty, smoothies, polievky a šťavy.

Po kúre sú vhodné rovnaké potraviny, ako tie, ktoré sme odporúčali pred začiatkom očistnej kúry:

  • Zelenina na pare, šaláty, ovocie
  • Smoothies, čerstvé ovocné alebo zeleninové šťavy
  • Bezlepkové obilniny

  A to je všetko. Očistnú kúru máte úsmešne za sebou!

VYBERTE SI PROGRAM

Detox Štart 3 dni

Detox Štart 3 dni

Občas je vhodné pomôcť tráveniu a zaradiť ľahšiu stravu. Tento trojdňový program odľahčí vaše trávenie a naštartuje proces chudnutia. Začnite cestu za svojim vytúženým cieľom s programom DETOX ŠTART.

od 19,90 € /deň
Detox Ideál 7 dní

Detox Ideál 7 dní

7 dňový detoxikačný program vás naštartuje po akomkoľvek zaťažkávacom období. Je ideálny po sviatočných prejedaniach aj sezóne letných grilovačiek či ako jarná a jesenná detoxikácia organizmu. DETOX IDEÁL vám pomôže behom 7 dní odľahčiť trávenie a naštartuje váš metabolizmus.

od 19,90 € /deň
Džúsový detox Profík

Džúsový detox Profík

Džúsový detox je tekutá očistná kúra. Môže trvať iba deň alebo aj niekoľko mesiacov. Odstraňuje následky stresu aj nahromadených toxínov a pôsobí regeneračne. Je to najlepší a najbezpečnejší spôsob detoxikácie organizmu. Spôsob, ako si udržať a obnoviť energiu. Ak ste citlivý na cukor alebo hľadáte našu najalkalickejšiu očistu, zvoľte si Profíka - obsahuje najviac zelených džúsov.

od 45,00 € /deň
facebook-icon