Tipy diét

Kategórie
 
 
 
 
 

Prečo je krabičková diéta moja najobľúbenejšia

alebo 10naj krabičkovej diéty

Mala som počas víkendu čas. Hrozné: Stihli sme totiž s mužom vyberať letnú dovolenku. A tak som dostala „skvelý“ nápad! Vyskúšať si plavky L. Moja rada nerobte to teraz! Najskôr na sebe trošku popracujte, začnite sa stravovať diétne a pridajte brušáky. Že nemáte čas na to, aby ste vymýšľali, čo zjesť? Dobrá správa je, že máte ešte dosť času vrhnúť sa na vyváženú stravu v krabičkách! Krabičková diéta, je už roky nielen moja najobľúbenejšia diéta. Prečo?

 

pribeh-mojho-chudnutia.png

Väčšina z nás si pod pojmom zdravá výživa predstaví akýsi prísny druh filozofie spojený s tlakom na našu osobu ostať nerealisticky štíhly, nutne sa nechať moriť hladom, jesť len obilné klíčky a za odmenu občas aj „polystyrénový chlebík“. Zlé ponímanie. Veľmi zlé. 

Lepšie povedané. Je to o tom dobrom „feelingu“, o bezhraničnej energii, dobrej nálade a hlavne o zdraví! Hľadáme ho všade. A tým myslím úplne všade. Predháňajú sa, aby nás ulapili do svojej siete...

 

 

chudnem spravne.jpg

Máte pochybnosti, či práve vy chudnete, tak ako sa má. Chudnete veľa, či málo? Ako rýchlo schudnúť?

Skôr ako začneme chudnúť, by sme si mali uvedomiť, že je to zodpovednosť voči sebe a svojmu zdraviu.

Uvedomte si ako často na jedlo myslíte a čo sú pre nás tie „spúšťače“, ktoré nás nútia jesť.

Jesť by sme mali až, keď nám telo dá signál...

 

 

metabolizmus.jpg

Keď príde reč na zhadzovanie ,,kilečiek” - hneď z prvej rady na nás máva metabolizmus a hmotnosť. Hm, celkom logické.  Lenže. Takmer polovica národa ešte nevie pochopiť význam toho, že každé telo je ,,unikátne umelecké dielo” a to moje dokáže spáliť kalórie odlišne ako to ,,nehorázne ukážkovo modelkovské” ktoré pravidelne pretŕča moja susedka na balkóne (a tým mi neblahodárne zvyšuje krvý tlak ). Ústrednú príčinu, prečo tomu tak je hľadajme v magickom slovíčku ,,metabolizmus,,.

Ako priberáme? Ako chudneme?

Energetická rovnováha organizmu je príliš komplikovaný proces nato, aby to náš mozog pochopil na prvýkrát. Prečo? Lebo je vytváraný množstvom faktorov. Prírastok, úbytok alebo udržanie telesnej hmotnosti je z veľkej časti závislý na:

 

myty o chudnuti.jpg

Pozreli sme sa bližšie na zúbky štyrom najčastejším mýtom o rýchlom chudnutí. A veríme, že im už nikdy neuveríme!

Prvý mýtus: Cica nejedz!

Túto vetu poznáme ako „cica nežer“ :-) Ale veľkú chybu urobíme, keď sa rozhodneme zhadzovať nadbytočné kilá hladovaním. Aj keď, samozrejme, počas prvých dní hladovky viditeľne schudneme, ale len preto, že sa z tela vylúči viac vody.

Odborníci varujú, že takýmto spôsobom sa zbavíme časti svalovej hmoty, na ktorej  budú visieť naše nevábne tukové vankúšiky. A upozorňujú, že po troch hodinách hladovania sa metabolizmus zabrzdí, telo začne šetriť tuky a prvé jedlo, ktorým prerušíme hladovanie sa uloží práve do tukových zásob...

 

 

 

eggs5.jpg

Keď chceme rýchlo schudnúť, táto túžba nám často vypne mozog a sme schopné uveriť, že za päť dní schudneme päť kíl. Kamoška bola dokonca presvedčená, že keď bude držať „zázračnú“ vajíčkovú diétu, schudne dvadsať kíl za mesiac. Dajte nám vedieť: Akú najšialenejšiu diétu ste držali vy?

Slogany k najrôznejším „záračným“ diétam sú fascinujúce, premakané, tak ľahko im uveríme, najmä keď sa blíži letná dovolenka a nám sa hompáľajú okolo pása mäkučké tukové vankúše...
 

 

stock-photo-13903927-sandwich-with-smoked-salmon.jpgZónová diéta je rovnako populárna ako celebrity, ktoré ju propagujú. Veď kto by sa nechcel podobať na nestarnúcu Demi Moore, dračicu Madonnu alebo stále neodolateľného Brada Pitta?

Zaujímavý spôsob stravovania vyvinul americký lekár B. Sears, podľa ktorého je základným pilierom úspešného chudnutia kontrola produkcie inzulínu v tele.

 

_Q3B6389.jpgSpaľuje tuky! Schudnete až 6 kíl za mesiac! Zabudnete na vlčí hlad! Neprepadnú vás pokútne chúťky na nadýchané krémeše! To sú slogany, ktoré nás lákajú sadnúť na lep bielkovinovej (proteínovej) diéte. Veriť im?

Ako funguje bieolkovinová diéta? Hlavný fígeľ bielkovinovej diéty spočíva v nízkom príjme sacharidov a vysokom príjme bielkovín. Jedálny lístok chudnúcich má byť podľa nej zložený z takých jedál ako sú chudé mäso, ryby, vajíčka, mliečne výrobky, zelenina, ovocie.

 

1128986_maso-rezen-jedlo.jpgZisťujeme klady a zápory najznámejších diét!

Nebezpečná Atkinsova diéta: Hoci je Atkinsova diéta na svete už viac ako štyridsať rokov, neustále stojí na špičke najobľúbenejších diét. Je to zarážajúce, pretože patrí podľa odborníkov na výživu k najdrastickejším a zároveň najnebezpečnejším spôsobom chudnutia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia