Tipy diét

Kategórie
 
 
 
 
 
Prečo je krabičková diéta moja najobľúbenejšia :)

Prečo je krabičková diéta moja najobľúbenejšia

alebo 10naj krabičkovej diéty

Mala som počas víkendu čas. Hrozné: Stihli sme totiž s mužom vyberať letnú dovolenku. A tak som dostala „skvelý“ nápad! Vyskúšať si plavky L. Moja rada nerobte to teraz! Najskôr na sebe trošku popracujte, začnite sa stravovať diétne a pridajte brušáky. Že nemáte čas na to, aby ste vymýšľali, čo zjesť? Dobrá správa je, že máte ešte dosť času vrhnúť sa na vyváženú stravu v krabičkách! Krabičková diéta, je už roky nielen moja najobľúbenejšia diéta. Prečo?

 
Zdravá strava a diéta - príbeh môjho chudnutia

Väčšina z nás si pod pojmom zdravá výživa predstaví akýsi prísny druh filozofie spojený s tlakom na našu osobu ostať nerealisticky štíhly, nutne sa nechať moriť hladom, jesť len obilné klíčky a za odmenu občas aj „polystyrénový chlebík“. Zlé ponímanie. Veľmi zlé. 

 

 

 
Chudnem správne?

Máte pochybnosti, či práve vy chudnete, tak ako sa má. Chudnete veľa, či málo? Ako rýchlo schudnúť? Skôr ako začneme chudnúť, by sme si mali uvedomiť, že je to zodpovednosť voči sebe a svojmu zdraviu. Uvedomte si ako často na jedlo myslíte a čo sú pre nás tie „spúšťače“, ktoré nás nútia jesť. Jesť by sme mali až, keď nám telo dá signál...

 

 
Metabolizmus a chudnutie

Keď príde reč na zhadzovanie ,,kilečiek” - hneď z prvej rady na nás máva metabolizmus a hmotnosť. Hm, celkom logické.  Lenže. Takmer polovica národa ešte nevie pochopiť význam toho, že každé telo je ,,unikátne umelecké dielo” a to moje dokáže spáliť kalórie odlišne ako to ,,nehorázne ukážkovo modelkovské” ktoré pravidelne pretŕča moja susedka na balkóne (a tým mi neblahodárne zvyšuje krvý tlak ). Ústrednú príčinu, prečo tomu tak je hľadajme v magickom slovíčku ,,metabolizmus,,.

 

 
Mýty o chudnutí

Pozreli sme sa bližšie na zúbky štyrom najčastejším mýtom o rýchlom chudnutí. A veríme, že im už nikdy neuveríme!

 


 

 

 
Šialené diéty

Keď chceme rýchlo schudnúť, táto túžba nám často vypne mozog a sme schopné uveriť, že za päť dní schudneme päť kíl. Kamoška bola dokonca presvedčená, že keď bude držať „zázračnú“ vajíčkovú diétu, schudne dvadsať kíl za mesiac. Dajte nám vedieť: Akú najšialenejšiu diétu ste držali vy? 

 
Zónová diéta versus eDiéta

Zónová diéta je rovnako populárna ako celebrity, ktoré ju propagujú. Veď kto by sa nechcel podobať na nestarnúcu Demi Moore, dračicu Madonnu alebo stále neodolateľného Brada Pitta? Zaujímavý spôsob stravovania vyvinul americký lekár B. Sears, podľa ktorého je základným pilierom úspešného chudnutia kontrola produkcie inzulínu v tele.

 
Bielkovinová diéta versus eDiéta

Spaľuje tuky! Schudnete až 6 kíl za mesiac! Zabudnete na vlčí hlad! Neprepadnú vás pokútne chúťky na nadýchané krémeše! To sú slogany, ktoré nás lákajú sadnúť na lep bielkovinovej (proteínovej) diéte. Veriť im?

 

 
Atkinsova diéta versus eDiéta

Zisťujeme klady a zápory najznámejších diét!

Nebezpečná Atkinsova diéta: Hoci je Atkinsova diéta na svete už viac ako štyridsať rokov, neustále stojí na špičke najobľúbenejších diét. Je to zarážajúce, pretože patrí podľa odborníkov na výživu k najdrastickejším a zároveň najnebezpečnejším spôsobom chudnutia.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia