Tukožrút zázvor alebo ako chudnúť efektívne..

Kategórie
 
 
 
 
 

Tukožrút zázvor alebo ako chudnúť efektívne..

ginger.jpgPre všetkých, na koho sa počas tejto úmornej zimy prilepilo „kilečko“ navyše máme dobrú správu. Zázvor vám pomôže schudnúť! Zabraňujte totiž ukladaniu prebytočných kilojoulov v tele. Lekári tibetskej medicíny radia: keď sa chceš zotaviť pi zázvorový čaj pred jedlom. Keď túžiš schudnúť, pi ho po jedle.

Na ďumbierový čaj z čerstvo nastrúhanej hľuzy zas nedajú dopustiť milovníci zdravého životného štýlu.

Zázvorovým čajom potešíte vašu pokožku, ktorá sa vďaka nemu lepšie prekrví a vaše svaly sa zbavia napätia. Zázvor, inak ďumbier lekársky totiž podporuje aj imunitu, chráni pred náporom vírusov, urýchľuje zotavenie počas chrípky a prináša úľavu pri nádche. Počas chladných dní príjemne prehreje a prekrví celé telo.

Miláčik všetkých labužníkov. Chuť ďumbiera je výnimočná, sladkastá a ostrá zároveň, preto ju majú radi aj všetci labužníci. Jeho vôňa nás prekvapí svojou citrónovou sviežosťou. Už v 9. storočí priviezli Španieli tento bylinný zázrak z Ázie. Stal sa obľúbenou ingredienciou kuchárov ale najmä bylinkárov. Kuchári ho hojne pridávali takmer do každého jedla. A naše tipy, do akých jedál sa hodí zázvor?

Pečte z neho delikátne zázvorníky, ktoré sú balzamom na žalúdok, upokoja ho a zlepšia trávenie. Pripravujte s ním chutnú cuketu či baklažán alebo s ním a kari korením varte ryžu. Stredovekí liečitelia používali sušený podzemok na všelijaké neduhy. Napríklad bol účinným prostriedkom v boji proti moru aj kašľu, používal sa pri zlom trávení či bolestiach hlavy.

V Číne ho už stáročia predpisujú na zohriatie a stimuláciu žalúdka. Miestni bylinkári čerstvý zázvor s úspechom používajú na vykašliavanie. Pokladajú ho za výborný stimulátor krvného obehu, za ideálny prostriedok na poriadne vypotenie a ochranu srdcovo-cievneho systému. A ešte jedna informácia pre tých, ktorí si túžia okoreniť milostný život. Zázvor užívajte aj počas milostných hier, pretože je silným afrodiziakom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia