Adriana Ilavská

Kategórie
 
 
 
 
 

Adriana Ilavská

Doktorka Ilavská nám pomáha po odbornej stránke pri realizovaní nášho konceptu. Špecializuje sa na oblasť výživy, porúch metabolizmu, obezity a diabetológie. Zároveň je odborným garantom mnohých televíznych relácií z oblasti výživy a dietológie.

Jej vlastná ambulancia poskytuje komplexné služby v oblasti diabetológie, poruchy metabolizmu a výživy, starostlivosti pacientov s nadváhou a riešenie obezity u klientov.Stanovujeme mieru rizikovosti u pacientov.

Väčšina ľudí sa rozhodne schudnúť kvôli estetickým problémom. Pre MUDr. Adrianu Ilavskú, PhD. ako aj pre všetkých ostatných lekárov sú oveľa podstatnejšie zdravotné problémy súvisiace s rizikom obezity.

Liečba nadváhy a obezity je dlhodobý a náročný proces. Po prebratí problémov z každej strany môžem povedať, že chudnutie je beh na dlhú trať. Pre mňa ako lekárku je dôležité,  vidieť odhodlanie, ale aj dostatočnú informovanosť o probléme a snahu zabrániť práve rizikám spojených s obezitou. Teda nielen vtesnať sa do akýchsi zaužívaných veľkostí. Dôležitá je však aj  prevencia.

Pani doktorka zhrnula do niekoľkých bodov, čo je podstatné, ak sa rozhodnete redukovať svoju nadváhu:

  • pravidelná fyzická aktivita s trénerom aj bez neho 4x týždenne minimálne 40 min., vytrvalostný a kardiotréning
  • regulovaný príjem stravy – nízkoenergetický režim , ktorý nemôžeme prekročiť. Je stanovaný na základe informácií o vás
  • pravidelné kontroly na ambulancii nielen antropometrických meraní (hmotnosť, kožné riasy, množstvo tuku v tele) ale aj laboratórne vyšetrenia
  • najväčšími nástrahami pri chudnutí sú  odhodlanie a následná vytrvalosť, ktorá je nevyhnutnosťou.


Vieme, že cesta za vysnívanou postavou, nie je prechádzka ružovou záhradou, ale vedzte, že s EASYDIET je táto cesta omnoho lahšia a dosiahnuteľnejšia.
Držíme palce všetkým, ktorí sa rozhodli schudnúť a tešíme sa na prvé výsledky! :-)
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia